Włosi z historycznym rekordem, ale znowu bez zwycięstwa! Fatalnie wykonany rzut karny przez Jorginho [WIDEO]

Han Yan/Xinhua/PressFocus
Reprezentacja Włoch tylko zremisowała na wyjeździe ze Szwajcarią 0:0 w wieczornym meczu eliminacji mistrzostw świata. Dla mistrzów Europy było to rekordowe w historii reprezentacyjnego futbolu, 36. kolejne spotkanie bez porażki.
Podopieczni Roberto Manciniego przystąpili do dzisiejszego meczu po sensacyjnym remisie z Bułgarią (1:1) sprzed trzech dni i nie mogli pozwolić sobie na kolejną stratę punktów przeciwko mającym dotychczas na koncie komplet zwycięstw w eliminacjach Helwetom.
W pierwszej połowie to Italia miała najlepszą szansę na objęcie prowadzenia. Pojedynek oko w oko z Yannem Sommerem przegrał jednak Domenico Berardi.
Niedługo po przerwie bramkarz Szwajcarów znowu okazał się bohaterem. Tym razem, po wątpliwym faulu Ricardo Rodrigueza na Berardim, Sommer obronił rzut karny egzekwowany przez Jorginho.
Golkiper Borussii Moenchengladbach całkowicie przechytrzył środkowego pomocnika Włochów.
Mistrzowie Europy atakowali do samego końca spotkania i oddali w sumie aż siedem celnych strzałów. Ostatecznie nie znaleźli jednak sposobu na pokonanie Sommera.
Italia pozostaje na czele tabeli eliminacyjnej grupy C, z czteropunktową przewagą nad dzisiejszym rywalem. Szwajcarzy rozegrali jednak dotychczas aż o dwa mecze mniej i mają wszystko w swoich rękach w rywalizacji o bezpośredni awans do przyszłorocznego mundialu.
Na osłodę Włochom pozostaje pobicie rekordu spotkań bez porażki w historii reprezentacyjnego futbolu, dzierżonego od czwartku wspólnie z Brazylią (w latach 1993-1996) oraz Hiszpanią (w latach 2007-2009). Wynosi on obecnie 36 meczów.
Wojciech_Falenta 05 Sep 2021 · 22:42