NA ŻYWO
Obejrzyj w
Sportowy Poranek
Subskrybuj
  • Czas na mecze polskich drużyn w el. Ligi Konferencji!
  • Zapowiadamy spotkania Pogoni i Lechii w Europie

Wojciech Łobodziński zapowiedział duże zmiany w Miedzi Legnica. "Trzeba to sobie powiedzieć wprost"

Wojciech Łobodziński zapowiedział duże zmiany w Miedzi Legnica. "Trzeba to sobie powiedzieć wprost"
Marcin Bulanda / PressFocus
Autor: Maciej Pietrasik 16 cze 2022 | 22:55
Miedź Legnica jest jednym z beniaminków PKO Ekstraklasy. Szkoleniowiec drużyny, Wojciech Łobodziński, nie ukrywa, że jeszcze przed sezonem w zespole zajdą spore zmiany. Zapowiedział je w rozmowie z oficjalną stroną klubu.
Miedź zajęła w poprzednich rozgrywkach pierwsze miejsce w Fortuna 1 Lidze. Przed rywalizacją w Ekstraklasie konieczne są jednak wzmocnienia. Trener drużyny z Dolnego Śląska ma tego świadomość.
Dalsza część tekstu pod wideo
- Wszyscy wrócili zdrowi i chętni do pracy. Testy oraz badania wydolnościowe i szybkościowe pokazały, że tak naprawdę nic nie straciliśmy, więc możemy zacząć od dużych intensywności. Na tym nam bardzo zależało. Oprócz tego wprowadzamy nowy system GPS, który będzie kolejnym usprawnieniem naszej pracy. Wszystko jest na dobrej drodze i tak, jak sobie zakładaliśmy - powiedział Łobodziński w rozmowie z oficjalną stroną Miedzi.
- Jeżeli chodzi o zawodników z Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica, to pracować z nami będzie Mateusz Letkiewicz, który już z nami trenował. Przyjrzymy mu się trochę bliżej. Obserwowałem tego chłopaka i uważam, że ma potencjał, by w najbliższych latach jeszcze się rozwinąć. Wydaje mi się, że rokuje na ten moment najbardziej - ocenił.
- W najbliższych tygodniach kadra będzie się zmieniała, co trzeba sobie powiedzieć wprost. Zawodnicy będą przychodzili i odchodzili. Na pewno sytuacja będzie dynamiczna i dlatego nie gramy sparingu w pierwszym tygodniu, żeby być optymalnie przygotowanym na mecz w następny piątek - podkreślił.
- Nie chciałbym myśleć o tym, że z Zagłębiem zagramy zaraz mecz ligowy, tylko traktować to spotkanie jako zwykły sparing. Będę chciał sprawdzić wszystkich zawodników. Dlatego ten mecz zdecydowanie będzie się różnić od pojedynków ligowych - zapewnił.
- Tak naprawdę będzie to poligon doświadczalny. W pierwszym sparingu będziemy chcieli przećwiczyć sobie to, co planujemy. Nie zważając na to, z jakim przeciwnikiem gramy - zakończył.
Źródło: miedzlegnica.eu

Dyskusja 0