Wolverhampton w ćwierćfinale Ligi Europy! "Wilki" uporały się z Olympiakosem

Piłkarze Wolverhampton wywalczyli do awansu ćwierćfinału Ligi Europy. Ekipa z Premier League pokonała Olympiakos 1:0 (1:0). Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Raul Jimenez.
W pierwszym meczu rozegranym w marcu w Pireusie padł wynik 1:1. Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy. Już w 6. minucie fatalny błąd popełnił bramkarz przyjezdnych. Allain źle przyjął piłkę we własnym polu karnym i w efekcie sfaulował jednego z rywali. Szymon Marciniak bez wahania wskazał na wapno. Jedenastkę na gola zamienił Raul Jimenez.
Olympiakos ruszył do odrabiania strat. W 19. minucie Tsimikas uderzył na bramkę, ale bramkarz Wolves był na posterunku. Po kilku chwilach piłka ugrzęzła już w siatce gospodarzy. Olympiakos wyprowadził znakomitą kontrę, którą wykończył Camara. Gol nie został jednak uznany. Po analizie VAR stwierdzono, że jeden z piłkarzy mistrzów Grecji był na minimalnym spalonym.
Do przerwy było 1:0, a od początku drugiej połowy Olympiakos starał się doprowadzić do wyrównania. Grecy trafili jednak na dobrze zorganizowaną defensywę "Wilków". W 67. minucie El Arabi uderzał z bliska, ale poślizgnął się i nie trafił w bramkę. W odpowiedzi po drugiej stronie boiska znakomitą okazję zmarnował Diogo Jota, który wyszedł sam na sam z bramkarzem.
W 81. minucie piłkę na wagę remisu na głowie miał Koka, ale z bliska trafił prosto w golkipera. Ostatecznie "Wilki" wygrały 1:0 i to one awansowały do kolejnej rundy rozgrywek.
Daniel Makarewicz06 Aug 2020 · 23:00
Źródło: asinfo