Wpadka AS Romy w Lidze Europy! Lukaku bohaterem zespołu, ładna asysta obrońcy [WIDEO]

Screen/Twitter
AS Roma zremisowała na wyjeździe z Servette (1:1). Jedyną w tym meczu bramkę dla Włochów zdobył Romelu Lukaku. Mimo to zespół prowadzony przez Jose Mourinho ma powody do zadowolenia, gdyż wywalczył on awans do fazy pucharowej Ligi Europy.
AS Roma była o krok od wyjścia z fazy grupowej Ligi Europy. Przed meczem z Servette drużyna Jose Mourinho zajmowała drugie miejsce w tabeli.
Dużo lepszy początek zanotował jednak zespół ze Szwajcarii. Gospodarze doszli do trzech groźnych sytuacji, lecz żadna z nich nie przełożyła się na gola. Przy nieco lepszym wykończeniu bramkarza gości mogli pokonać Keigo Tsunemoto, Timothe Cognat i Bendeguz Bolla.
Niewykorzystane okazje po stronie Servette zemściły się na tej ekipie kilka chwil później. Wynik meczu otworzył Romelu Lukaku, który wykorzystał dogranie Diego Llorente.
Na przestrzeni całego meczu do większej liczby dogodnych sytuacji dochodzili jednak gospodarze. Szczęście uśmiechnęło się do nich dopiero po przerwie. W 50. minucie starcia do remisu (1:1) doprowadził Chris Bedia.
Gospodarze nie zdołali jednak pójść za ciosem. Przy odrobinie szczęścia mogliby nawet stracić trzy punkty. Tym razem uratował ich jednak brak wykończenia po stronie Romy.
Mecz rozgrywany w Genewie zakończył się remisem (1:1), który wystarczył podopiecznym Jose Mourinho do wyjścia z grupy Ligi Europy. W grze wciąż jest jednak awans na pierwsze miejsce. Decydujące starcie zostanie rozegrane 14 grudnia, kiedy to rywalem Romy będzie Sheriff Tyraspol.
Piotr Sidorowicz 30 Nov 2023 · 22:55