Wpadka Niecieczy. Wyraźna porażka z Puszczą Niepołomice

asinfo
Chrobry Głogów wygrał u siebie z Sandecją Nowy Sącz 1:0 (0:0), a Bruk-Bet Termalica Nieciecza uległ na własnym boisku Puszczy Niepołomice 1:3 (1:2) w pierwszych piątkowych meczach 28. kolejki Fortuna 1. Ligi.
W Głogowie na inaugurację tej serii spotkań Chrobry pokonał Sandecję dzięki bramce Adriana Benedyczaka w czwartej minucie doliczonego czasu gry. To szóste trafienie 19-latka, wypożyczonego z Pogoni Szczecin.
Dla głogowian to bardzo cenne zwycięstwo. Chrobry wydostał się ze strefy spadkowej, w tabeli jest czternasty z dorobkiem 34 punktów.
Sandecja zajmuje jedenaste miejsce. Ma na koncie 36 punktów.
W Niecieczy rozpędzeni gospodarze (7 punktów w trzech poprzednich meczach) zostali zatrzymani przez Puszczę Niepołomice. Goście wygrywali 2:0 po golach Evgena Radionova i samobójczym Vladislavsa Gutkovskisa. Tuż przed przerwą "Słonie" zdobyły bramkę kontaktową za sprawą Romana Gergela.
W drugiej połowie podopieczni Mariusza Lewandowskiego nie poszli za ciosem. To goście w 74. minucie przypieczętowali zwycięstwo po golu Bartosza Żurka.
W tabeli Fortuna 1. Ligi Bruk-Bet jest szósty z dorobkiem 39 punktów. Puszcza awansowała na dziewiątą lokatę, ma na koncie 37 punktów.
Marcin Karbowski26 Jun 2020 · 18:09