Wspaniała pogoń Glasgow Rangers, Ianis Hagi bohaterem. Wolverhampton gromi rywala [WIDEO]

Glasgow Rangers pokonali u siebie Sporting Braga 3:2 (0:1) w meczu 1/16 finału rozgrywek Ligi Europy. Rewanż odbędzie się za tydzień w Portugalii.
Na Ibrox Stadium prowadzenie przyjezdnym do przerwy zapewnił kapitalnym uderzeniem z dystansu Brazylijczyk Fransergio.
Niespełna kwadrans po zmianie stron podwyższył Abel Ruiz. Hiszpan minął przed polem karnym rywala i precyzyjnie przymierzył przy słupku.
Osiem minut później kontaktowe trafienie uzyskał Ianis Hagi. Rumun minął w narożniku pola karnego obrońcę i efektownie uderzył w krótki róg. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.
Niespełna kwadrans przed końcem wyrównał Joe Aribo. Rezerwowy Nigeryjczyk przedryblował aż pięciu zawodników ekipy z Półwyspu Iberyjskiego i strzelił precyzyjnie przy słupku.
Losy zaciętej konfrontacji rozstrzygnął osiem minut przed końcem Ianis Hagi. Rumun tym razem z pomocą rykoszetu zaskoczył golkipera gości po uderzeniu z rzutu wolnego.
Awans do 1/8 finału praktycznie zapewnili sobie piłkarze Wolverhampton. "Wilki" na własnym boisku wygrały z Espanyolem Barcelona aż 4:0, a hat-trickiem popisał się Diogo Jota.
Bliżej kolejnej rundy są także zawodnicy Arsenalu, VfL Wolsburg, Bayeru Leverkusen, FC Basel i AS Roma. Remisem zakończył się natomiast mecz AZ Alkmaar z LASK Linz.