Wspaniały gest piłkarzy Borussii Moenchengladbach. Zrezygnują z części pieniędzy, żeby pomóc swojemu klubowi

Wspaniały gest piłkarzy Borussii Moenchengladbach. Zrezygnują z części pieniędzy, żeby pomóc swojemu klubowi
Vincenzo Izzo / Shutterstock.com
Autor: Marcin Karbowski 19 mar 2020 | 10:32
Piłkarze Borussii Moenchengladbach zamierzają pomóc swojemu klubowi. Zawodnicy postanowili zrzec się części swoich wypłat.
Kluby piłkarskie mają spore problemy po zawieszeniu rozgrywek. Do ich kasy nie wpływają przewidywane wcześniej pieniądze z tytułu sprzedaży biletów, czy praw do transmisji telewizyjnych. Jednocześnie stale muszą wypłacać pensje zawodnikom. Piłkarze Borussii Moenchengladbach w tej sytuacji zachowali się wyjątkowo.
- Drużyna zaproponowała, że zrzeknie się części wypłat, jeśli w ten sposób będzie można pomóc klubowi i jego pracownikom. Jestem z chłopaków bardzo dumny. Oczywiście trenerzy i kierownictwo klubu przyłączyli się do piłkarzy - powiedział Max Eberl, dyrektor sportowy Borussii.
Niemieckie media twierdzą, że gest piłkarzy przyniesie Borussii miesięczne oszczędności w wysokości 1 mln euro.
- Wszyscy się wspierają, pomagają sobie. Widać to w szpitalach, domach starców, supermarketach, na klatkach schodowych. To niesamowite! Ludzka solidarność nigdy nie była ważniejsza niż teraz. Jako drużyna chcemy zrobić, co do nas należy i też pomóc - stwierdził Matthias Ginter.
Borussia w tym sezonie walczy o awans do kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Po 25 kolejkach zajmuje czwarte miejsce w tabeli Bundesligi.
Źródło: Twitter, Express.de

Dyskusja 4

20 mar 2020 | 08:57
0
No to raczej oczywiste. Ne oszukujmy się ale w każdym kraju w europie profesjonalni piłkarze zarabiają dużo więcej niż przeciętny obywatel. Tak więc obcięcie części wypłaty nie powinna być niczym nadzwyczajnym biorą pod uwagę, że nie grają tak więc nie zarabiają tak jak często mają to ludzie pracujący w obecnej sytuacji. Chociaż wiadomo, zawsze znajdą się tacy którzy stwierdzą, że to jest "nieetyczne".... w takiej sytuacji się okaże dla kogo piłka nożna jest pasją i kto naprawdę kocha swój klub tak jak się wielu deklaruje.
19 mar 2020 | 11:47
0
Przecież to oczywiste, to powinna być odgórna dyrektywa! Piłkarze mają grać a nie grają, bo sytuacja jest wyjątkowa. To nie są ludzie na kredytach, ktorym nie styka do pierwszego. Jak upadną kluby to zarobki piłkarzy spadną a część nie będzie miała gdzie grać. Czego tu nie rozumieć?
19 mar 2020 | 10:54
0
Ładny gest, wszyscy piłkarze czołowych lig Europy powinni przystać na takie warunki, bo dziś maja setki tysięcy jak nie miliony oszczędności, lub rozkręcone inne biznesy.
19 mar 2020 | 10:36
0
Brawo!