Wstydliwa porażka włoskiego klubu. Duńczycy skompromitowali ich w Lidze Europy! [WIDEO]

Screen Twitter
Midtjylland rozbiło Lazio w drobny mak! Duńczycy pokonali Włochów aż 5:1 (2:0), dominując przez całe spotkanie.
Midtjylland nic nie robiło sobie z tego, że do dzisiejszego meczu nie podchodziło w roli faworyta. Duńczycy po dość niemrawym początku weszli na odpowiednie obroty i rozpoczęli kanonadę, która powaliła Lazio na kolana.
W 26. minucie bramkę zdobył Evander. Nie minęło jednak pięć minut, a Duńczycy już prowadzili dwoma golami, bowiem do siatki trafił Sory Kaba.
Midtjylland kontynuowało swoją bezwzględną ofensywę, a Lazio było bezradne. Na szczęście dla Włochów gospodarzy w końcówce pierwszej połowy zawiodła skuteczność, gdyż dwie dogodne okazje nie zostały zamienione na bramki.
Wyrok na rzymianach został jednak jedynie odłożony w czasie. W 52. minucie Evander wykorzystał rzut karny i sytuacja przyjezdnych była już fatalna.
Nie uratowało jej nawet honorowe trafienie Milinkovicia-Savicia z 57. minuty. Wszystko za sprawą niezłomności Duńczyków, którzy wyczuli niedyspozycję rywala i nie zdejmowali nogi z gazu.
W 67. minucie Midtjylland otrzymało kolejny rzut karny, lecz Evander nie wykorzystał okazji na skompletowanie hat-tricka. Kolegę z zespołu wyręczył jednak Isaksen, który dobił uderzenie.
Dzieła zniszczenia dokończył zaś Sviatchenko, który ustalił wynik spotkania w 72. minucie. Gol Duńczyka podsumował dramatyczny występ Lazio, które przegrało 1:5 (0:2).
Hubert Kowalczyk15 Sep 2022 · 20:35