Wygrana Burnley w meczu z Southampton, Jan Bednarek tylko rezerwowym

Dziurek / shutterstock.com
Zespół Southampton FC przegrał u siebie z Burnley FC 1:2 (1:1) w meczu 26. kolejki Premier League. Rezerwowym w barwach gospodarzy był Jan Bednarek.
Goście objęli prowadzenie już w 2. minucie w dość nietypowych okolicznościach. Ashley Westwood dośrodkował z narożnika boiska, piłka minęła wszystkich w polu karnym i wpadła do bramki przy bliższym słupku.
"Święci" wyrównali szybko, bo w 18. minucie Danny Ings przyjął piłkę przed polem karnym i uderzył precyzyjnie przy słupku.
Wygraną zespołowi "The Clarets" zapewnił po godzinie gry Matej Vydra, który przyjął piłkę w polu karnym, obrócił się i silnym strzałem pokonał Alexa McCarthy'ego.
W barwach gospodarzy rezerwowym był Jan Bednarek. Wcześniej reprezentant Polski był podstawowym zawodnikiem swojej drużyny, w tym sezonie rozegrał 24 mecze.
W tabeli Premier League Burnely FC jest na dziesiątej pozycji, mając na koncie 34 punkty. Natomiast Southampton FC zajmuje trzynaste miejsce z dorobkiem 31 punktów.