Wygrana Juventusu na wyjeździe. Grali Reca, Cionek i Szczęsny

ph.FAB / Shutterstock.com
Piłkarze SPAL 2013 ulegli u siebie Juventusowi Turyn 1:2 (0:1) w drugim sobotnim meczu 25. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio Paolo Mazza całe zawody w szeregach gospodarzy zaliczyli Thiago Rangel Cionek oraz Arkadiusz Reca. Między słupkami gości bronił natomiast Wojciech Szczęsny.
Prowadzenie obrońcom tytułu zapewnił sześć minut przed przerwą Cristiano Ronaldo. Portugalczyk wykończył w polu karnym dośrodkowanie Kolumbijczyka Juana Cuadrado.
Kwadrans po zmianie stron podwyższył efektownym lobem nad interweniującym bramkarzem Walijczyk Aaron Ramsey. Dziewięć minut później kontaktowe trafienie z rzutu karnego uzyskał Andrea Petagna, ale na więcej miejscowych nie było już stać.
Dziewiętnaste zwycięstwo w sezonie umocniło "Starą Damę" na czele tabeli. Zespół z Ferrary doznał natomiast piątej porażki z rzędu i nadal zamyka klasyfikację.