Wygrana Juventusu w Serie A. Wojciech Szczęsny wrócił do składu

Augusto Casasoli/Pressfocus
Juventus wygrał 2:0 z Udinese. 90 minut w barwach turyńczyków rozegrał Wojciech Szczęsny.
Golkiper wrócił do składu po nieobecności w ostatnim spotkaniu. Polak nie mógł wystąpić w Superpucharze Włoch, ponieważ zbyt późno przyjął szczepionkę i nie miał jeszcze specjalnego certyfikatu.
Spotkanie rozpoczęło się od bramki Paulo Dybali. W 18. minucie Argentyńczyk dostał podanie od Moise Keana i lewą nogą skierował piłkę do siatki. Dybala nie celebrował gola. Zamiast tego, patrzył w kierunku włodarzy Juventusu. Być może ma to związek z tym, że jego kontrakt wygaśnie po zakończeniu sezonu.
W 36. minucie Udinese oddało pierwszy celny strzał w tym meczu. Szczęsny spokojnie poradził sobie z uderzeniem Beto.
W drugiej połowie "Juve" spuściło z tonu. Obrońcy "Starej Damy" popełnili kilka błędów przy wyprowadzeniu piłki. Gerard Deulofeu i Beto nie potrafili jednak zaskoczyć Wojciecha Szczęsnego.
W 79. minucie Juventus podwyższył prowadzenie. Weston McKennie wykorzystał centrę Mattii De Sciglio.
"Bianconeri" wygrali 2:0 i zajmują obecnie piąte miejsce w tabeli. Udinese jest czternaste.
Adam Kłos15 Jan 2022 · 22:38