Wygrana Realu Madryt w starciu z Eibar. Courtois bliski wielkiej wpadki [WIDEO]

Autor: Daniel Makarewicz 3 kwi 2021 | 18:07
Wygrana Realu Madryt w rozgrywkach La Liga. "Królewscy" pokonali Eibar 2:0 (1:0) w meczu 29. kolejki. Gole dla gospodarzy zdobyli Asensio oraz Benzema.
Podopieczni Zinedine'a Zidane'a wciąż liczą się w walce o mistrzowski tytuł. Dziś dopisali kolejne trzy punkty do swojego konta. W starciu z Eibarem odnieśli ważne zwycięstwo.
Już w 4. minucie "Królewscy" powinni wyjść na prowadzenie. Karim Benzema wykorzystał fatalny błąd obrońcy i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Francuz zachował się jednak fatalnie i zmarnował doskonałą okazję. Po chwili Francuz trafił do siatki, ale sędzia wskazał pozycję spaloną.
Napór "Królewskich" trwał. W 10. minucie w polu karnym padł Casemiro. Sędzia po analizie VAR uznał, że nie było faulu na graczy "Los Blancos". Z kolei w 22. minucie z rzutu wolnego uderzył Asensio, ale tylko obił poprzeczkę.
W 37. minucie Hiszpan znów pokazał boiskową inteligencję, sprytnie zmieniając tor lotu piłki po uderzeniu Casemiro. Zaskoczony Dmitrović nie zdołał zareagować na czas. Gol nie został jednak uznany ze względu na pozycję spaloną.
Gospodarze dopięli swego w w38. minucie. Wówczas znów błysnął Asensio, który w sytuacji sam na sam i posłał piłkę nad bramkarzem.
W 64. minucie goście byli bliscy wyrównania. Courtois popełnił fatalny błąd, nie opanował piłki na śliskiej murawie i musiał ją żwawo gonić. Ostatecznie zdążył - tuż przed liną bramkową.
Ostatecznie "Królewscy" wygrali 2:0. Wynik spotkania ustalił Benzema. Francuz na listę strzelców wpisał się w 73. minucie, gdy uderzył głową po dośrodkowaniu Viniciusa.
Real dzięki wygranej wyprzedził w tabeli FC Barcelonę, a do liderującego Atletico traci trzy punkty. Rywale rozegrali jednak o jedno spotkanie mniej od "Los Blancos".
2 - 0
03 kwi 2021 | 16:15 (zakończony)

Przebieg meczu

5'
(anulowano)
20'
B. Gil
36'
(anulowano)
46'
(B. Gil)
61'
(A. Garcia)
68'
S. Arribas Calvo
V. Junior
71'

2720 PLN

Oferta na EURO 2020 w Fortunie! 600 PLN bez ryzyka, 20 PLN bez depozytu i 2100 PLN od wpłaty!

584 PLN

Z kodem promocyjnym MECZYKI cashback 500 PLN + freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + bonus 50 PLN

ETOTO
2500 PLN

1500 PLN od pierwszej wpłaty i dodatkowo 1000 PLN w bonusach i freebetach

Dyskusja 13

3 kwi 2021 | 18:12
0
Powinno paść więcej goli, ale piłkarze RM albo nie "trzymali" linii spalonego, albo tak jak Karim, który powinien kończyć mecz z hat trickiem. Nieskuteczność bardzo widoczna, a wchodził RM jak w masło w obronę Eibar zwłaszcza prawą stroną.
3 kwi 2021 | 18:14
0
Tak jak mówisz, cieszy ilosc akcji i mecz przyjemny dla oka ale nieskuteczność nieziemska. Myślę że ten mecz jednak nie psuje humoru przed meczem z Liverpoolem.

0
No i co z tego, że Karim jest pierwszy i pod względem goli i w kanadyjce jak i tak marnuje mnóstwo sytuacji. Lewy mając takie sytuacje miałby spokojnie 3 gole.
0
Real Madryt jak na razie bez Ronaldo daje.Może nie wygrywa po 4:0,5:0,6:27:1 jak to było za Ronaldo ale spokojnie 2:0,3:0,3:1 czasem 2:1,1:0 spokojnie bez podpalania się na wysoki wynik żeby wygrać.Benzema widzę daje radę.Ożywienie Asensio, świetny Modrić spojojne zwycięstwo.
0
Ważne zwyciestwo. Mecz pod kontrolą , Marcelo na wahadle fajnie sie spisał i kolejna bramka Benzemy.
4 kwi 2021 | 01:07