Wygrana Śląska Wrocław na trudnym terenie! Strzelecka kanonada w el. Ligi Konferencji Europy [WIDEO]

Piłkarze Śląska Wrocław wykonali kolejny krok ku fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. Podopieczni Jacka Magiery wygrali na wyjeździe z Araratem Erywań 4:2 (1:0).
Zawodnicy Śląska Wrocław dzielnie walczą w el. Ligi Konferencji Europy. W I rundzie uporali się z Paide Linnameeskond. Dziś za to przyszło im się mierzyć na wyjeździe z Araratem Erywań.
W 18. minucie prowadzenie mogli objąć gospodarze. Stratę na własnej połowie zanotował Erik Exposito, a po chwili piłka trafiła pod nogi Mory'ego Kone. Ten uderzył jednak tuż obok słupka.
Odpowiedź Śląska była natychmiastowa. W 20. minucie do siatki trafił Wojciech Golla. 29-latek wygrał pojedynek główkowy po rzucie rożnym. Asystę zanotował Krzysztof Mączyński.
Ekipa z Armenii rzuciła się do odrabiania strat. W 26. minucie kapitalną interwencją popisał się Szromnik. Golkiper odbił strzał z najbliższej odległości.
Ararat Erywań dobrze wszedł w drugą część spotkania. Szromnik minął się z piłką po rzucie rożnym, a Bravo głową umieścił piłkę w siatce.
Śląsk zareagował błyskawicznie. Exposito przedarł się lewą flanką i dograł na dalszy słupek. Tam akcję znakomicie zamknął Piasecki.
W 70. minucie Śląsk zadał kolejny cios. W roli głównej wystąpił Pich. Słowak przeprowadził indywidualną akcję i przymierzył tuż przy słupku.
Polska drużyna w końcówce dała się zaskoczyć. Szromnik przepuścił uderzenie z dystansu Hakobyana. Ararat w ostatnich minutach rzucił się do ataku, ale nie był w stanie nic więcej zdziałać.
Za to wrocławianie wykorzystali błąd defensywy rywali. Pich w doliczonym czasie gry ustrzelił dublet po kolejnym znakomitym dośrodkowaniu Exposito.
Podopieczni Jacka Magiery do rewanżu przystąpią z dwubramkową zaliczką. Obie drużyny ponownie spotkają się 29 lipca we Wrocławiu.
Daniel Makarewicz22 Jul 2021 · 16:52