Wygrany pierwszy set, a później totalna zapaść! Novak Djoković rozbity w półfinale IO!

Novak Djoković nie zagra w finale turnieju singlowego igrzysk olimpijskich. Serb w półfinale w trzech setach przegrał z Alexandrem Zverevem.
Po pierwszym secie wydawało się, że Djoković szybko rozstrzygnie pojedynek na swoją korzyść. Serb w pierwszej partii dominował - stracił tylko jednego gema.
Mecz po jego myśli układał się do piątej odsłony drugiego seta, w której przełamał Zvereva na 3:2. Później grał już tylko Niemiec. Zverev błyskawicznie odrobił stratę przełamania, a potem objął rządy na korcie.
Djoković nie miał już nic do powiedzenia. Najpierw gładko przegrał w końcówce drugiej partii, potem nic nie zdziałał w trzecim secie. Do końca meczu ugrał już tylko jednego gema!
Zvever o złoty medal zagra z Karenem Chaczanowem z Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego. Djokovicia czeka mecz o brąz z Pablo Carreno Bustą.
Marcin Karbowski30 Jul 2021 · 12:02