Wyjazdowa porażka Eintrachtu Frankfurt

ninopavisic/Shutterstock
FSV Mainz 05 pokonał u siebie Eintracht Frankfurt 2:1 (0:1) w jedynym poniedziałkowym spotkaniu 13. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na Opel Arena prowadzenie przyjezdnym do przerwy zapewnił po sprytnie rozegranym rzucie rożnym Martin Hinteregger. Austriak pięć minut po zmianie stron skierował również niefortunnie piłkę do własnej bramki, po uderzeniu z dystansu Karima Onisiwo.
Dwadzieścia minut później rezerwowy w tych zawodach Węgier Adam Szalai efektownym wolejem z bliska przybliżył do sukcesu gospodarzy.
Zespół z Moguncji utrzymał już korzystny wynik do końca i po drugim zwycięstwie z rzędu awansował na dwunaste miejsce w tabeli. "Orły" z Hesji, które całą drugą połowę grały w osłabieniu, doznały trzeciej kolejnej porażki i pozostały na dziesiątej lokacie w klasyfikacji.