Wyjazdowa wygrana Olympique Marsylia

ninopavisic/Shutterstock
Lille OSC uległo u siebie Olympique Marsylia 1:2 (0:0) w szlagierowym niedzielnym meczu 25. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Na Stade Pierre-Mauroy prowadzenie "Les Dogues" zapewnił sześć minut po zmianie stron Nigeryjczyk Victor Osimhen, który wykorzystał sytuację sam na sam.
Dziewięć minut później Valentin Rongier zmarnował podyktowany rzut karny, ale gościom i tak dopisało szczęścia, bowiem po kolejnych sześciu minutach Mozambijczyk Reinildo skierował niefortunnie piłkę do własnej bramki, doprowadzając do wyrównania.
Przyjezdni z Prowansji poszli za ciosem i po kolejnych trzech minutach Argentyńczyk Dario Benedetto wykończył z kilku metrów precyzyjne podanie Valerego Germaina. Trzecie zwycięstwo z rzędu pozwoliło ekipie ze Stade Velodrome umocnić się na drugiej lokacie w tabeli. Trzykrotni mistrzowie Francji doznali natomiast dziewiątej porażki w sezonie i pozostali na czwartym miejscu w klasyfikacji.