Wyjazdowa wygrana RB Lipsk. Timo Werner goni Roberta Lewandowskiego [WIDEO]

Zespół FC Koeln przegrał na własnym boisku z RB Lipsk 2:4 (1:2) w meczu 29. kolejki Bundesligi. Jedną z bramek dla gości zdobył Timo Werner.
Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. W 7. minucie Cordoba dopadł do odbitej od słupka piłki i z zimną krwią otworzył wynik spotkania.
Goście rzucili się do odrabiania strat i ich wysiłki przyniosły skutek po 13 minutach. Angelino zagrał w pole karne, a tam głową uderzył Patrick Schick i było 1:1. Piłkarze z Lipska wyszli na prowadzenie jeszcze przed przerwą. Nkunku wyszedł sam na sam z Hornem i po chwili posłał piłkę nad interweniującym golkiperem.
Tuż po przerwie na listę strzelców wpisał się Timo Werner. Niemiec wykończył błyskawiczną kontrę swojego zespołu. Asystę przy tym trafieniu zaliczył bramkarz Peter Gulacsi. Dla napastnika, który walczy z Robertem Lewandowskim o tytuł króla strzelców, była to 25. bramka w tym sezonie Bundesligi. Z kolei Polak ma na koncie 29 goli.
Nadzieje FC Koeln odżyły w 55. minucie, gdy na uderzenie z dystansu zdecydował się Modeste. Francuz huknął nie do obrony i było tylko 2:3.
Radość gospodarzy nie trwała jednak długo. Po dwóch minutach Dani Olmo po rzucie rożnym przejął bezpańską piłkę i mocnym uderzeniem umieścił ją w siatce.
Wynik nie uległ już zmianie, choć Timo Werner miał doskonałą okazje, by podwyższyć rezultat. Ostatecznie zespół FC Koeln przegrał z RB Lipsk 2:4. Dzięki wygranej drużyna z Saksonii awansowała na 3. miejsce w tabeli.
Daniel Makarewicz01 Jun 2020 · 22:24