Wyjazdowe zwycięstwo SSC Napoli. Pech Arkadiusza Milika

Oleksandr Osipov / shutterstock.com
Piłkarze SPAL 2013 ulegli u siebie SSC Napoli 1:2 (0:0) w czwartym niedzielnym meczu 36. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio Paolo Mazza w podstawowym składzie gospodarzy wybiegł na murawę Thiago Cionek. Obrońcę reprezentacji Polski, który w drugiej połowie ujrzał żółtą kartkę, dopiero minutę przed końcem zastąpił Czarnogórzec Marko Janković.
W ekipie gości natomiast od pierwszych minut grali Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński. Pomocnika reprezentacji Polski sześć minut przed końcem zastąpił Algierczyk Faouzi Ghoulam.
Mecz od mocnego uderzenia mógł rozpocząć Milik. Polak zdecydował się strzał na bramkę rywali, ale piłka odbiła się od słupka i wyszła w pole.
Prowadzenie "Błękitnym" zapewnił cztery minuty po zmianie stron, znakomitym uderzeniem pod poprzeczkę, Brazylijczyk Allan. Siedem minut przed końcem wyrównał z rzutu karnego Andrea Petagna, ale pięć minut później odpowiedział skutecznie Mario Rui, który również efektownie przymierzył od poprzeczki.
Zespół z Kampanii po trzecim zwycięstwie z rzędu umocnił się na drugim miejscu w tabeli. Ekipa z Ferrary natomiast doznała szesnastej porażki w bieżących rozgrywkach i spadła na jedenastą lokatę w klasyfikacji.