Wyliczono szanse Polski w barażach o EURO 2024. Złe wieści dla biało-czerwonych

Wyliczono szanse Polski w barażach o EURO 2024. Złe wieści dla biało-czerwonych
Rafał Oleksiewicz/Pressfocus
Reprezentacja Polski w marcu zagra w barażach o EURO 2024. Jak się okazuje, biało-czerwoni nie są faworytami ścieżki A. Według analityków największe szanse na grę w Niemczech mają Walijczycy.
Biało-czerwoni z pewnością nie mogą być zadowoleni z tegorocznych eliminacji. Wygrali tylko trzy z ośmiu spotkań i nie zdołali zająć żadnego z dwóch pierwszych miejsc w grupie.
Dalsza część tekstu pod wideo
Mimo tego nadal mają szanse na występ na EURO 2024. To efekt wysokiego miejsca w Lidze Narodów, które pozwoliło Polsce na grę w barażach.
21 marca podopieczni Michała Probierza zmierzą się na własnym boisku z Estonią. Jeśli wygrają, pięć dni później zagrają na wyjeździe z Walią lub Finlandią.
Po czwartkowym losowaniu analitycy "We Global Football" przedstawili nowe wyliczenia, jeśli chodzi o szanse na awans poszczególnych drużyn. Jeszcze kilka dni temu biało-czerwoni uważani byli za faworytów ścieżki A.
Teraz sytuacja się jednak zmieniła. Za głównego kandydata do awansu uważani są Walijczycy, którzy oba potencjalne spotkania rozegrają przed własną publicznością.
Szanse ekipy z Wysp Brytyjskich oceniane są na 44,5%. Według analityków Polacy na grę w Niemczech mają 34,6% szans. Znacznie gorzej oceniane są Finlandia (17,7%) oraz Estonia (3,2%).
Ogółem największe szanse na przebrnięcie baraży daje się Ukrainie, która jest zdecydowanym faworytem ścieżki B. W ścieżce C kwestia awansu powinna rozstrzygnąć się między Grecją oraz Gruzją.

Przeczytaj również