Wymęczona wygrana Chelsea. Chilwell popisał się kapitalnym uderzeniem, Mendy błyszczał w bramce

Focus Images / PressFocus
Piłkarze Chelsea nie bez trudu odnieśli kolejną wygraną w rozgrywkach Premier League. W wyjazdowym starciu pokonali Brentford 1:0 (1:0).
W 22. minucie zakotłowało się pod bramką Mendy'ego. Piłka trafiła w słupek. O centymetry od szczęścia był Mbeumo.
W odpowiedzi "The Blues" ruszyli z szybką kontrą. Werner ruszył lewą stroną i dograł w pole karne, a tam Lukaku wykończył akcją. Gol nie został jednak uznany ze względu na pozycję spaloną.
Piłkarz na przerwę schodzili przy prowadzeniu przyjezdnych. W 45. minucie Ben Chilwell huknął z 16. metra i Raya nie miał nic do powiedzenia.
Po przerwie goście odkryli się i odważnie ruszyli do ofensywy. Defensywa "The Blues" była jednak szczelna i nie dała się pokonać.
Groźnie zrobiło się w 84. minucie. Wówczas znakomitą interwencją popisał się Mendy, a po chwili piłkę zmierzającą do siatki wybił Chalobah. Golkiper Chelsea miał ręce pełne roboty już do samego końca, ale ostatecznie nie dał się pokonać.
"The Blues" zanotowali skromne, ale cenne zwycięstwo. Dzięki niemu Chelsea wróciła na pozycję lidera. Na swoim koncie ma 19 punktów.
Daniel Makarewicz16 Oct 2021 · 20:25