Wysoka porażka FC St. Pauli, grał Waldemar Sobota

Tomasz Bidermann / Shutterstock.com
SV Darmstadt 1898 rozbił u siebie FC St. Pauli 4:0 (1:0) w sobotnim meczu 27. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi.
Na Merck-Stadion am Boellenfalltor całe zawody w szeregach gości z Hamburga zaliczył Waldemar Sobota. Prowadzenie miejscowym zapewnił już po siedmiu minutach gry strzałem po koźle w długi róg Mathias Honsak.
Szesnaście minut przed końcem podwyższył uderzeniem z dystansu Yannick Stark. Pięć minut później przyjezdnych pogrążył jeszcze płaskim strzałem z kilku metrów Marvin Mehlem, a wynik ustalił w ostatniej minucie efektownym uderzeniem z woleja pod poprzeczkę Islandczyk Victor Palsson.
Zespół z Hesji po dziewiątym zwycięstwie w sezonie awansował na piąte miejsce w tabeli. Ekipa z portowego miasta doznała natomiast dziesiątej porażki w bieżących rozgrywkach i spadła na jedenastą lokatę w klasyfikacji.