Nadchodzące

Wysokie zwycięstwo Borussii Dortmund. Dwa gole niesamowitego Haalanda [WIDEO]

Erling Haaland
Źródło zdjęcia: BVB

Borussia Dortmund pokonała FC Koeln 4:1 (2:0) w meczu 19. kolejki Bundesligi. Kolejny raz na listę strzelców wpisał się Erling Haaland.

Drużyna z Singal Iduna Park rozpoczęła mecz w najlepszy z możliwych sposobów. Już w 1. minucie dobre podanie od Jadona Sancho wykorzystał Raphael Guerreiro i było 1:0.

Na drugie trafienie kibice musieli poczekać do 29. minuty. Wówczas fantastyczną asystą popisał się Mats Hummels, a piłkę do siatki skierował niezawodny Marco Reus, który nie pomylił się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali.

Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej części gry gola do asysty dołożył Sancho, który wymanewrował obrońców i strzałem pod poprzeczkę podwyższył na 3:0.

W 64. minucie goście w końcu znaleźli sposób na pokonanie Romana Burkiego. Na listę strzelców wpisał się Mark Uth. Minutę później na murawie pojawił się Erling Haaland, dla którego było to drugie spotkanie w barwach Borussii. Przypomnijmy, że w debiucie Norweg popisał się hat-trickiem, chociaż na murawę wszedł dopiero w drugiej połowie.

Były snajper Red Bulla Salzburg nie miał zamiaru na tym poprzestać. W dzisiejszym starciu znów dał popis swoich umiejętności. W 78. minucie podwyższył na 4:1, sprytnie dobijając piłkę do bramki po uderzeniu jednego z kolegów.

A to był tylko początek show 19-latka. Na kilka minut przed końcem spotkania Norweg wykorzystał dobre podanie, minął jeszcze bramkarza i po raz drugi tego wieczora wpakował futbolówkę do siatki.

+1
Kapitalny debiut Haalanda w Bundeslidze i to może być wielki napastnik na świeci i następca Lewandowskiego .
25 sty 2020 | 06:48
+4
I znów podniecaja się wszyscy, jak Piątkiem rok temu. Przypominam że rok temu w BVB był Paco który zaczął podobnie, kręcił nieziemskie liczby jako zmiennik,a teraz kupują dziecko żeby grał za niego. Poczekam na kryzys i wtedy zobacze co bedzie z Norwega.
25 sty 2020 | 16:51
+2
Coś w tym jest. Haaland nie miał jeszcze zacięcia, więc trzeba zobaczyć co będzie jak dwa mecze nic nie ustrzeli (oczywiście nie życzę mu tego). To będzie niezły test na psychikę
25 sty 2020 | 17:22
0
Dwa mecze to może nie za dobra weryfikacja. Moim zdaniem będzie w miarę systematyczny do końca sezonu, a ż oceną poczekam do połowy nowego. Jakoś tak już jest, że okres przygotowawczy po wielkim turnieju sporo mowi o piłkarzach i ich potencjale. Jak w takich warunkach się dobrze przygotuje to będzie kozakiem.
26 sty 2020 | 13:33
0
No ale jest sie czym podniecac. Koles tu i teraz robi robote, to fani maja sie nie cieszyc? Nie jestem fanem bvb, ale to logiczne, ze jak pilkarz pokazuje sie ze swietnej strony to wszyscy chwala. Bedzie gral slabo, to przyjdzie tez fala krytyki. Taka kolej rzeczy
26 sty 2020 | 16:31
0
Co innego doceniać obecne dokonania, co innego robić z gościa jednego z najlepszych po kilku meczach.
25 sty 2020 | 04:44
+3
Już się nie mogę doczekać jak BVB wyrucha psg w lm :D
25 sty 2020 | 03:26
+5
Ktoś powie, że dobić nic trudnego. Pewnie tak, ale trza się dobrze ustawić, a ten chłopak robi to znakomicie. Beka ze on w 2 meczach strzelił połowe co Reus czy Sancho :D
25 sty 2020 | 01:31
+8
Radbull to jedinak inwestycja;))) w tym tempie Haaland zdobędzie 137 bramek w 2020 roku i Messi, Ronaldo, Pele i Maradona założą fundację pewnie. Pomnik dla Haalanda jako największego odkrycia piłkarskiego od momentu energii czy smartfona...
25 sty 2020 | 00:43
+35
Ale zaraz, dlaczego nikt mu nie powiedział że musi się aklimatyzować przynajmniej pół roku?
25 sty 2020 | 10:34
-1
inny sposób aklimatyzacji mu wybrali - wchodzi jak już przeciwnik jest na łopatkach i dobija leżącego ;)
25 sty 2020 | 00:30
+26
Borussia juz przelicza ile zarobi na nim.
25 sty 2020 | 00:06
-2
W poprzedniej kolejce wasz niezawodny Reus w stuprocentowej sytuacji nie trafił w piłkę. Meczyki dno
25 sty 2020 | 00:04
-5
Ok ładnie 5 goli w dwóch meczach ale z jakimi drużynami? Nie mniej jednak kozak. Ja się tam nie podniecam. Zobaczcie kto mu dogrywa piły.
Borussia jeszcze na miesza
+30
Typo se wchodzi na pół godziny w nowym klubie nowym zespole i wali se hatricka a potem dublecik co za gość!
+9
Walka o mistrzostwo i koronę króla strzelców rozpoczęta. No Haland kozak.
24 sty 2020 | 23:34
-3
Haha was???
24 sty 2020 | 23:32
Jesly ktos od laaat Koch’s Borussie tak jak ich wtedy to jest poprostu usmiech :)) boze jak milooo
-3
Jesly ktos od laaat Kocha Borussie tak jak kocham ich stulaaa, wtedy pojawia sie poprostu usmiech :)) boze jak milooo
24 sty 2020 | 23:18
Może stac sie gwiazda swiatowego formatu jezeli bedzie bardzo profesjonalnie prowadzil swoja kariere
+32
To jest niewiarygodne z jaką on sie latwoscia porusza przy swoim wzroscie 194 cm .Przyszla gwiazda światowego formatu jezeli kontuzje beda go omijac
24 sty 2020 | 23:35
+17
Kontuzje swoją drogą. Ważne żeby miał pokorę i woda sodowa nie uderzyła do głowy.
24 sty 2020 | 23:43
+10
Otóż to
25 sty 2020 | 06:37
+3
Myślę, że to głupawy, przereklamowany i medialny tekst! Chyba raczej chodzi o umiejętności piłkarskie i treningi? Woda sodowa nie ma nic do rzeczy, chyba, że odpuści sobie treningi, to wtedy tak, ale nie ma bezpośredniego związku. Klasyczny przykład to Ronaldo.
24 sty 2020 | 23:15
+15
On jest niesamowity. 5 goli w 2 meczach, w obu wchodził z ławki, w sumie zagrał ponad 60 minut. Borussia zrobiła interes życia że go sprowadziła. Myślę że w następnym meczu zagra w podstawowym składzie.
24 sty 2020 | 23:12
+3
Ludzie się martwili co to będzie po Messim i Ronaldo, ale mamy przecież takich, np. Mbappe, Haaland, Sancho, Fati, Sane, pewnie jeszcze w pytę innych, którzy teraz nie przychodzą mi do głowy. Nie mówię, że każdy zaraz zostanie legendą pokroju dwóch dżentelmenów z początku, ale mają zadatki :)
25 sty 2020 | 00:21
+9
Fati? Gość nie osiągnął jeszcze absolutnie nic, zagrał 2 dobre mecze i teraz już nie gra praktycznie wcale.
Mbappe i Sane jako jedyni których wymieniłeś grają świetnie od dłuższego czasu, reszta chwilowo błyszczy ale nie wiadomo co będzie za 2-3 lata.
25 sty 2020 | 10:02
+1
No też nie napisałem, że to są pewniaki i za rok we wszystkich rankingach obsadzą nimi TOP10, ale są młodzi piłkarze, którzy mają potencjał, żeby ich godnie zastąpić. Fati jest jeszcze młodziutki, może go tak na wyrost wymieniłem, a może nie, czas pokaże.
24 sty 2020 | 23:02
+27
Ten gość jest pojebany.
24 sty 2020 | 22:58
+36
Haland Halandem, ale co robi ten Sancho to jest poezja. Niezła bitwa będzie w lato o tego grajka.
24 sty 2020 | 22:52
5 goli w dwóch meczach Bundesligi a gość nie ma jeszcze nawet 20 lat. Chyle czoła.
+41
24 sty 2020 | 22:59
+32
No. Ale na meczykach ma już 21 lat.
i Zagrał w dwóch meczach ale razem chyba 60 minut, średnio co 12 minut bramka.
24 sty 2020 | 22:50
+9
Ale teraz pewnie wszystkie barcelasy, unitasy i chelseasy zaluja ze go noe kupili za grosze jak bvb.
24 sty 2020 | 22:49
+28
Borussia może jeszcze namieszac w lidze, ale bardziej licze na to , że wygrają z PSG. Sancho, Halland sa w super formie będzie ciekawie. Szkoda, że pewnie Sancho odejdzie po tym sezonie ;/ a Halland jak tak dalej bedzie strzelac to rok max 2 i tez odejdzie.
24 sty 2020 | 22:48
+29
I już zaczynają się komenty jaki on jest.Piątek też fajnie zaczął a teraz wiemy..Tak czy siak Haland gra w lepszym zespole i będzie mu łatwiej.
24 sty 2020 | 22:51
-7
W Borussi jest Sancho i inni którzy wrzuca czy podadzą mu piłkę dobrze, więc nie ma się co o niego martwić. Nie ma co porównywac Piątka do Hallanda. Strzelał z Salsburku i strzela w Borussi, a Piątek w Milanie od razu sie zaciął.
+12
ta ale nie trzeba być geniuszem żeby stwierdzić że haaland jest od piątka klase wyżej, mimo swojego wieku, to od razu można zauważyć po sposobie gry, na kompilacji zagrań piątka są praktycznie same bramy z dostawki,u haalanda wiekszosc to tez takie bramki, ale haaland oprocz strzelania bramek dysponuje niesamowitymi warunkami fizycznymi, do tego jest mega szybki, nie sposob zabrac mu pilke, jak na takiego kolosa ma tez dobry drybling, potrafi zagrac na jeden kontakt,i ogarnia gre kombinacyjna, co u piatka kuleje, i nie sprawdzilby sie w takim klubie jak bvb poniewaz jest zbyt wolny i tempo by go przeroslo, piatek to ociezaly kloc i taka jest prawda
No, no,no, jakby nie patrzeć to w sumie zagrał do tej pory niecałe 70min i strzelił 5 goli :)
+9
No, no, no, jakby nie patrzeć to w sumie zagrał do tej pory niecałe 70min i strzelił 5 goli :)
24 sty 2020 | 22:47
+19
Slazburg zdominował rozgrywki w austriackiej Bundeslidze, każdego lał jak chciał, więc myślałem, że statystyki Norwega są trochę na wyrost, ale koleś co dotknie piłki to strzela bramkę. Później dołożył wiele bramek w fazie grupowej LM no i teraz wygląda na to, że Lewandowski będzie miał konkurenta o króla strzelców, jak kiedyś Aubameyang.
25 sty 2020 | 00:11
+12
nie zapominajmy o wernerze
+24
Hochland jeszcze 20 nie skończył ale wg. Meczyki.pl już ma 21, Gut dżob!
+26
Czego sie spodziewasz po tych amatorach z redakcji.
24 sty 2020 | 22:38
Będzie jeszcze krolem strzelcow w tym sezonie. I wtedy nikt nie będzie nawet pamiętal 11 meczów z golem z rzędu Lewego.
+6
Będzie jeszcze krolem strzelcow w tym sezonie. I wtedy nikt nie będzie nawet pamiętal 11 meczów z rzędu z golem Lewego.
24 sty 2020 | 22:37
Tak może się wydarzyć że jeszcze Lewego i Wernera dogoni.