Wysokie zwycięstwo Borussii Dortmund. Dwa gole niesamowitego Haalanda [WIDEO]

BVB
Borussia Dortmund pokonała FC Koeln 4:1 (2:0) w meczu 19. kolejki Bundesligi. Kolejny raz na listę strzelców wpisał się Erling Haaland.
Drużyna z Singal Iduna Park rozpoczęła mecz w najlepszy z możliwych sposobów. Już w 1. minucie dobre podanie od Jadona Sancho wykorzystał Raphael Guerreiro i było 1:0.
Na drugie trafienie kibice musieli poczekać do 29. minuty. Wówczas fantastyczną asystą popisał się Mats Hummels, a piłkę do siatki skierował niezawodny Marco Reus, który nie pomylił się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali.
Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej części gry gola do asysty dołożył Sancho, który wymanewrował obrońców i strzałem pod poprzeczkę podwyższył na 3:0.
W 64. minucie goście w końcu znaleźli sposób na pokonanie Romana Burkiego. Na listę strzelców wpisał się Mark Uth. Minutę później na murawie pojawił się Erling Haaland, dla którego było to drugie spotkanie w barwach Borussii. Przypomnijmy, że w debiucie Norweg popisał się hat-trickiem, chociaż na murawę wszedł dopiero w drugiej połowie.
Były snajper Red Bulla Salzburg nie miał zamiaru na tym poprzestać. W dzisiejszym starciu znów dał popis swoich umiejętności. W 78. minucie podwyższył na 4:1, sprytnie dobijając piłkę do bramki po uderzeniu jednego z kolegów.
A to był tylko początek show 19-latka. Na kilka minut przed końcem spotkania Norweg wykorzystał dobre podanie, minął jeszcze bramkarza i po raz drugi tego wieczora wpakował futbolówkę do siatki.