Wysokie zwycięstwo Manchesteru City. Dwa gole Gabriela Jesusa

Oleksandr Osipov / shutterstock.com
Manchester City rozbił na wyjeździe Burnley FC 4:1 w drugim wtorkowym meczu 15. kolejki rozgrywek angielskiej Premier League.
Na Turf Moor dwubramkowe prowadzenie przyjezdnym zapewnił po niespełna godzinie gry Gabriel Jesus. Brazylijczyk najpierw kapitalnie przymierzył technicznie w długi róg, a po zmianie stron uderzył z bliska pod poprzeczkę po świetnym dośrodkowaniu Portugalczyka Bernardo Silvy.
Osiemnaście minut później fantastycznym trafieniem z dystansu popisał się Hiszpan Rodrigo Hernandez, a efektowny przypieczętował jeszcze Algierczyk Riyad Mahrez. Minutę przed końcem rozmiary przegranej zdołał jeszcze zmniejszyć po błędzie defensywy obrońców tytułu Irlandczyk Robbie Brady.
Podopieczni Josepa Guardioli po dziesiątym zwycięstwie w sezonie awansowali na drugą lokatę w tabeli. "The Clarets" natomiast doznali siódmej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostali na jedenastej pozycji w klasyfikacji.
Marcin Karbowski03 Dec 2019 · 23:09