Xavi porozmawiał z Memphisem Depayem. Zdecydowana deklaracja trenera FC Barcelony. Postawił warunek

Xavi porozmawiał z Memphisem Depayem. Zdecydowana deklaracja trenera FC Barcelony. Postawił warunek
Meng Dingbo / PressFocus
Autor: Hubert Kowalczyk 01 Sie 2022 | 14:19
Xavi spotkał się z Memphisem Depayem. Dziennikarz Ferran Martinez przekazuje, iż szkoleniowiec FC Barcelony poinformował piłkarza o konsekwencjach ewentualnego pozostania w drużynie.
FC Barcelona naciska na sprzedaż Memphisa Depaya. "Duma Katalonii" chce otrzymać około 20 milionów euro z tytułu tego transferu, lecz opór stawia sam napastnik.
Dalsza część tekstu pod wideo
Umowa Holendra jest jeszcze ważna przez rok i reprezentant "Oranje" zamierza ją wypełnić. Depay zdaje się być przygotowanym do bezpośredniej rywalizacji z Robertem Lewandowskim.
To komplikuje sytuację FC Barcelony. Dziennikarz Ferran Martinez informuje, że w związku z tym to gry wszedł Xavi, który porozmawiał ze swoim podopiecznym.
Hiszpan przekazał Holendrowi, że jego dalszy pobyt na Camp Nou jest możliwy. Były piłkarz Manchesteru United musi się jednak liczyć z tym, że liczba jego minut będzie bardzo ograniczona.
Taka deklaracja ma nakłonić Depaya do wyrażenia zgody na opuszczenie FC Barcelony. Do tej pory utrzymywano, że napastnik jest zainteresowany przenosinami wyłącznie do klubu, który ma zapewniony udział w Lidze Mistrzów 2022/23.
28-letni Holender ma za sobą 37 meczów dla "Dumy Katalonii". Zdobył w nich 13 bramek i zanotował dwie asysty.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: Ferran Martinez

Dyskusja 30