Z kim Polska może zagrać w barażach do MŚ? Oceniamy nasze szanse na awans

Z kim Polska może zagrać w barażach do MŚ? Oceniamy nasze szanse na awans
Paweł Andrachiewicz / PressFocus
Autor: Dominik Budziński 13 paź 2021 | 07:00
Reprezentacja Polski w niezwykle istotnym meczu eliminacji do przyszłorocznego mundialu pokonała wczoraj Albanię (1:0) i mocno przybliżyła się do udziału w barażach. Co musi się stać, żeby biało-czerwoni faktycznie w nich zagrali? Kogo mogą tam spotkać? Czy będą rozstawieni? Jakie są dokładne zasady baraży? Kogo lepiej byłoby uniknąć? Wyjaśniamy w poniższym tekście.
Podopieczni Paulo Sousy dzięki wygranej w Tiranie mają wszystko w swoich rękach. Awansowali bowiem na drugie miejsce w grupie i jeśli w żadnym z dwóch pozostałych spotkań nie powinie im się noga, na pewno zagrają przynajmniej w barażach. Przynajmniej, bo w teorii mają jeszcze matematyczne szanse na wyprzedzenie Anglików i zajęcie pierwszego miejsca. Na to nie ma jednak co liczyć.
Dalsza część tekstu pod wideo
Komplet punktów w starciach z Andorą i Węgrami zapewnia nam baraże, ale bardzo prawdopodobne, że Polacy świętować będą mogli już po pierwszym z wymienionych spotkań. W jakich okolicznościach?
 • Jeśli wygrają z Andorą, a Albania przegra lub zremisuje z Anglią
 • Jeśli zremisują z Andorą, a Albania przegra z Anglią
Musicie przyznać, że jesteśmy naprawdę o krok od zrelizowania celu. Do końca warto grać jednak o komplet punktów, bo to może nam dać w barażach rozstawienie. Na to liczyć może sześć najlepszych zespołów, które w swoich grupach zajmą drugie miejsca. Pozostałe cztery reprezentacje z drugich lokat trafią do puli zespołów nierozstawionych. Podobnie jak dwie drużyny, które wygrały swoje grupy w Lidze Narodów, a podczas eliminacji do mistrzostw świata zmagania zakończyły niżej niż druga lokata.

Walka o rozstawienie

Czy biało-czerwoni mogą liczyć na rozstawienie w barażach? Zdecydowanie tak, choć zależeć to będzie oczywiście od dorobku punktowego, jaki zgromadzą w dwóch ostatnich meczach. Komplet oczek na pewno da podopiecznym Sousy taki handicap. Udać może się też przy innych wynikach, choć wówczas szanse będą już stosunkowo mniejsze. Co nie bez znaczenia - zespół rozstawiony w półfinale barażowym zagra u siebie. W przypadku finału koniecznie będzie już losowanie gospodarza.
Przypomnijmy jak wygląda obecnie tabela naszej grupy.
Sześć zdobytych punktów w meczach z Węgrami i Andorą sprawi, że Polska zakończy zmagania z dorobkiem 23 punktów, ale sześć oczek zostanie odjęte (mecze z San Marino), bo biało-czerwoni występują w grupie z sześcioma, nie pięcioma zespołami. Mimo wszystko jesteśmy jednak w dobrej sytuacji, a dwa triumfy zapewnią nam rozstawienie. Dlaczego? Podopieczni Sousy będą mieli wówczas 17 oczek. Na pewno wyprzedzą wtedy drugie zespoły z grup D, J, H i G, które nawet przy najbardziej korzystnych dla siebie rezultatach mogą zgromadzić maksymalnie 16 oczek (po odjęciu wyników z ostatnim zespołem grupy). A doliczyć trzeba do tego dwie reprezentacje, które w barażach znajdą się dzięki Lidze Narodów.
Jak wygląda obecnie ranking zespołów z drugich miejsc, uwzględniając odjęte punkty?
1. Portugalia 16 punktów, bramki 16:4, 6 meczów (jeszcze 2 mecze do rozegrania)
2. Szwajcaria 14 pkt, 10:1, 6 m.
3. Szkocja, 14 pkt, 12:7 (zagrają jeszcze z najprawdopodobniej ostatnią w grupie Mołdawią), 7 m.
4. Hiszpania 13 pkt, 13:5, 6 m.
5. Polska 11 pkt, 13:7, 6 m.
6. Chorwacja 11 pkt, 9:3, 6 m.
7. Norwegia 11 pkt, 7:5, 6 m.
8. Czechy 11 pkt, 12:9, 7 m.
9. Rumunia 10 pkt, 9:8, 7 m.
10. Ukraina 9 pkt, 9:8, 7 m.
Przeanalizujmy sytuację w poszczególnych grupach, żeby sprawdzić, na kogo ewentualnie możemy trafić w barażach.

Grupa A

Serbia lub Portugalia. Jeden z tych dwóch zespołów na pewno zagra w barażach. Jeśli Cristiano Ronaldo i spółka wygrają na wyjeździe zaległy mecz z Irlandią, wskoczą przed Serbów, z którymi w ostatniej kolejce zmierzą się u siebie. Wówczas do wygrania grupy wystarczy im nawet remis.
Wniosek? Większe szanse są jednak na to, że w gronie naszych potencjalnych rywali będzie Serbia. Byłoby to z pewnością bardzo trudne zadanie dla biało-czerwonych, ale łatwiejsze niż w przypadku meczu z Portugalią.

Grupa B

Teoretycznie o barażach pomarzyć może jeszcze Grecja, ale prawda jest taka, że pierwszą i drugą lokatę najprawdopodobniej podzielą między siebie nasi znajomi z EURO 2020 - Szwedzi i Hiszpanie. Póki co w uprzywilejowanej sytuacji jest ekipa ze Skandynawii. Jak przedstawia się terminarz na dwie ostatnie kolejki grupy B?
 • Grecja - Hiszpania
 • Gruzja - Szwecja
 • Hiszpania - Szwecja
Wiele więc może się tu jeszcze zdarzyć. W starciu z Hiszpanią na pewno nie bylibyśmy faworytem. Rywalizacja z “Trzema Koronami” to już pewnie 50 na 50.

Grupa C

W barażach o udział w przyszłorocznym czempionacie na pewno wystąpi ktoś z dwójki Włochy/Szwajcaria. Póki co obie ekipy idą łeb w łeb. Rozstrzygnięcia zapadną zatem w ostatnich dwóch seriach gier, które prezentują się następująco:
 • Włochy - Szwajcaria
 • Irlandia Północna - Włochy
 • Szwajcaria - Bułgaria
Kluczowe powinno być bezpośrednie starcie na Półwyspie Apenińskim. Włochów w barażach raczej wolelibyśmy uniknąć. Szwajcaria z pewnością też byłaby bardzo trudnym przeciwnikiem. Chyba w żadnym z tych spotkań nie bylibyśmy faworytem, choć oczywiście z dwojga złego dużo lepiej trafić na “Helwetów”.

Grupa D

Tu sytuacja jest trochę bardziej skomplikowana, bo na miejscu barażowym wylądować mogą jeszcze cztery reprezentacje. Przyjmijmy jednak, że Francja zgodnie z planem wygra grupę. Wtedy o drugą lokatę powalczą Ukraina, Finlandia i Bośnia. A terminarz ostatnich gier tych ekip wygląda tak:
 • Bośnia i Hercegowina - Finlandia
 • Francja - Kazachstan
 • Bośnia i Hercegowina - Ukraina
 • Finlandia - Francja
Wydarzyć może się naprawdę wiele, ale w najtrudniejszej sytuacji jest jednak chyba Finlandia. Niezależnie zresztą na kogo z tej grupy byśmy nie trafili (oprócz Francji), będziemy faworytem. Warto jeszcze wspomnieć, że szanse na spotkanie się z kimś z tego grona są spore, bo my raczej będziemy rozstawieni, a wicemistrz tej grupy najpewniej nie. Ale to na ten moment oczywiście tylko dywagacje.

Grupa E

Teoretycznie na miejscu barażowym może jeszcze wylądować Belgia. W rzeczywistości będzie to natomiast raczej ktoś z dwójki Czechy/Walia. Oto końcowy rozkład jazdy.
 • Walia - Białoruś
 • Czechy - Estonia
 • Walia - Belgia
Bardzo trudno przewidzieć w tym przypadku, kto wyjdzie z tej korespondencyjnej rywalizacji zwycięsko. Jak wygląda to z perspektywy Polski? Zarówno Czesi, jak i Walijczycy wydają się dość niewygodni, co pokazało ostatnie EURO, na którym obie ekipy sprawiały niespodzianki i wychodziły z grupy, jednak na tym etapie nie będzie już zespołów łatwych do pokonania. Na pewno można trafić gorzej.

Grupa F

W grze o baraże liczą się już tylko Szkocja i Izrael, ale wszystko wskazuje na to, że cel osiągnie ekipa z Wysp Brytyjskich, która może świętować już po pokonaniu Mołdawii. Terminarz obu ekip wygląda następująco:
 • Mołdawia - Szkocja
 • Austria - Izrael
 • Izrael - Wyspy Owcze
 • Szkocja - Dania
Wydaje się zresztą, że trafienie właśnie na Szkocję byłoby całkiem niezłe. Bylibyśmy tu raczej faworytem, choć pewnie nieznacznym.

Grupa G

W tej grupie miejsce barażowe mogą zająć jeszcze trzy ekipy. Wszystko rozstrzygnie się podczas dwóch ostatnich kolejek, których rozkład wygląda tak:
 • Czarnogóra - Holandia
 • Turcja - Gibraltar
 • Norwegia - Łotwa
 • Holandia - Norwegia
 • Czarnogóra - Turcja
Wydarzyć może się wiele, ale jeśli mielibyśmy obstawiać, wskazalibyśmy chyba na scenariusz, w którym grupę wygrywa Holandia, natomiast za jej plecami plasuje się Turcja, która ma łatwiejszy terminarz niż Norwegia. Rywalizacja z “Oranje” byłaby dla nas zapewne drogą przez mękę. Mecze z Norwegią czy Turcją? Zadania trudne, ale spokojnie do “ogarnięcia”. W przypadku tej grupy też niewiele wskazuje na to, że zespół z drugiej lokaty wykręci lepszy bilans punktowy (i bramkowy) niż biało-czerwoni.

Grupa H

Rosja czy Chorwacja? Chorwacja czy Rosja? Między tymi reprezentacjami rozstrzygnie się walka o bezpośredni awans na mundial. Przegranemu pozostaną baraże. Kto nim będzie? Sprawa pozostaje otwarta, a ostatnie mecze wyglądają tak:
 • Rosja - Cypr
 • Malta - Chorwacja
 • Chorwacja - Rosja
Teoretycznie wszystko powinno rozstrzygnąć się w bezpośrednim starciu. Z racji miejsca rozgrywania meczu, większe szanse na wygranie grupy dajemy chyba jednak Chorwatom. Wcześniej jedni i drudzy powinni ustrzec się wpadki w meczach z outsiderami. Czy chcielibyśmy w barażach wpaść na kogoś z tej dwójki? Wicemistrzowie świata byliby na pewno dużym wyzwaniem. Rosja wydaje się natomiast przeciwnikiem zdecydowanie w naszym zasięgu.

Grupa J

Nie mielibyśmy chyba nic przeciwko, żeby w barażu trafić na kogoś z trójki Rumunia/Macedonia Północna/Armenia. Wydaje się, że to zdecydowanie najlepsza opcja, niezależnie od tego, kto ostatecznie zajmie w tej grupie drugą lokatę. Terminarz ostatnich kolejek wygląda tu następująco:
 • Rumunia - Islandia
 • Armenia - Macedonia Północna
 • Liechtenstein - Rumunia
 • Macedonia Północna - Islandia
 • Armenia - Niemcy
Co tu ukrywać, w najlepszej sytuacji jest Rumunia, które nie dość, że już teraz zajmuje pole position w wyścigu o baraże, to jeszcze ma umiarkowanie łagodny układ gier. W przeciwieństwie do rywali. Jedno jest (prawie) pewne - zespół z tej grupy raczej nie trafi do grona ekip rozstawionych. Tym bardziej biało-czerwoni powinni postarać się o zakończenie zmagań bez jakiejkolwiek wpadki i straty wciąż ważnych punktów.

Dwie drużyny z Ligi Narodów

Do 10 drużyn z drugich miejsc dołączą jeszcze dwie ekipy, które wygrały swoje grupy w Lidze Narodów, natomiast w tych eliminacyjnych zakończyły zmagania na lokacie trzeciej lub jeszcze niżej. Kto to będzie?
Na pewno Austria, która nie ma już szans na zajęcie drugiej pozycji, natomiast wygrała swoją grupę w Dywizji B Ligi Narodów. Ponadto ktoś z dwójki Czechy/Walia. Oba zespoły rywalizują obecnie w tej samej grupie właśnie o miejsce barażowe. Zespół, któremu powinie się jednak w tej walce noga, nie musi się martwić. Do baraży dostanie się dzięki temu, że wygrał swoją grupę w Lidze Narodów.

Podsumowanie

Drużyny, które mają największe szanse na udział w barażach do mistrzostw świata:
Grupa A: Serbia/Portugalia
Grupa B: Szwecja/Hiszpania
Grupa C: Szwajcaria/Włochy
Grupa D: Ukraina/Bośnia i Hercegowina/Finlandia
Grupa E: Czechy/Walia
Grupa F: Szkocja/Izrael
Grupa G: Turcja/Norwegia/Holandia
Grupa H: Rosja/Chorwacja
Grupa I: Polska/Albania
Grupa J: Rumunia/Macedonia Północna/Armenia
Liga Narodów: Austria, Czechy/Walia
***
12 drużyn powalczy więc w barażach o trzy miejsca gwarantujące udział w przyszłorocznym mundialu. W jaki sposób zespoły te zostaną wyłonione? Powstaną trzy ścieżki awansu - w każdej z nich po cztery reprezentacje (dwie pary). Jeśli dana drużyna wygra swój pierwszy mecz barażowy (półfinał ścieżki) trafia na rywala, który w jej ścieżce także taki mecz wygrał. Spotkanie między nimi wyłania triumfatora danej ścieżki. To samo dzieje się w trzech grupach.
Baraże zostaną rozegrane pod koniec marca.
author picture

Dominik Budziński

Spodobał Ci się tekst tego autora?

Czytaj kolejne
Źródło: własne

Grupa I - Eliminacje MŚ - Europa

#DRUŻYNAMZ+/-PKT
1
862120
2
851717
3
85415
4
83111
5
82-126
6
80-310

Strzelcy - Eliminacje MŚ - Europa

STS
1460 PLN

Oferta powitalna 1200 1460 PLN złożona z aż trzech bonusów! 231 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

Fortuna
2720 PLN

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład, z obrotem 1x po dowolnym kursie! Do tego 20 PLN za darmo i 2100 PLN od drugiej wpłaty

Superbet
1534 PLN

Zwrot do 1300 PLN, jeśli zakończysz pierwszy tydzień na minusie, 200 PLN podwojenia pierwszej wpłaty oraz 34 PLN freebet po pierwszej wpłacie

Betclic
550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

Fuksiarz
500 PLN

Cashback 500zł bez obrotu na start, a potem cashback od każdego kuponu. Kod promocyjny MECZYKI

Dyskusja 88

13 paź 2021 | 08:13
(Edytowany)
Wszystko jedno na kogo trafimy. Jeżeli chcemy grać na MŚ i godnie tam wystąpić, to musimy być na tyle mocni żeby takie baraże przejść. Wiem że to banał, ale taka jest prawda. Kalkulowanie nie ma tutaj sensu. No chyba że liczymy na farta w barażach, a na MŚ znowu trzeci mecz będzie o pietruszkę...
0
Wszystko jedno na kogo trafimy. Jeżeli chcemy grać na MŚ i godnie tam wystąpić, to musimy być na tyle mocni żeby takie baraże przejść. Wiem że to banał, ale taka jest prawda. Kalkulowanie nie ma tutaj sensu. No chyba że liczymy na farta w barażach, a wtedy na MŚ znowu trzeci mecz będzie o pietruszkę...
13 paź 2021 | 09:09
0
Czytając ten artykuł dokładnie to samo do siebie powiedziałem :D Jeśli chcemy jechać na MŚ nie ma znaczenia na kogo trafimy w barażach - trzeba wygrać.
13 paź 2021 | 11:35
0
Zgadzam się tutaj z kolegą.
Jednak mimo wszystko troszkę szczęścia w losowaniu by się przydało.
Bo załóżmy, że Portugalia zostaje na 2-gium miejscu i na nią trafiamy.
Byłby to rywal, którego byłoby ogromnie ciężko pokonać.
A do tego baraże mają formę meczu półfinału i finału.
Fajnie, że są baraże, ale ich przejście to już całkiem inna historia.
13 paź 2021 | 11:38
0
Nie do końca się zgodzę, jeśli trafimy na Hiszpanię albo Holandię bo to jedyne zespoły które realnie mogą grać w barażach z topowych zespołów to będzie ciężko. Koniec końców te reprezentacje będą się liczyć o wygraną w całym turnieju, my raczej średnio.
13 paź 2021 | 12:17
0
Z topu jeszcze masz Szwajcarię/Włochy. Nie wiem jak teraz grają Szwajcarzy, ale na ME grali szybko i agresywnie, miło się oglądało ich mecze. Jeszcze masz Chorwację która zawsze jest groźna. Wydaje mi się, że te drużyny sa poza naszym zasięgiem. Reszta drużyn mniej więcej nasz poziom więc 50/50
13 paź 2021 | 12:41
0
Włochów nie liczę bo oni awans mają praktycznie pewny nie chce mi się wierzyć żeby mieli przegrać ze Szwajcarią. Szwajcaria i Chorwacja to nie są drużyny z topu, +/- nasz poziom czasem gdzieś tam zajdą pokonają kogoś mocnego ale ogólnie klasa średnia.
13 paź 2021 | 13:05
0
No na ME Chorwaci i Szwajacarzy świetnie grali według mnie. Oni graja szybki ofensywny football więc moga byc z nimi spore problemy, no i według mnie sa o klasę lepsi od naszych i nie mamy z nimi szans. No, ale zobaczymy życie pokaże.
Te baraże będą mega ciężkie
13 paź 2021 | 18:39
0
Chorwacja i Szwajcaria nasz poziom? Zaraz jebnę hahahha
13 paź 2021 | 11:43
0
Wiesz możesz wygrać z lepszym w barażach ale termin mundialu i tak nie sprzyja
13 paź 2021 | 11:50
0
Niby tak, ale historia zna przypadki naprawdę dziwne. Np awaryjny "awans" na euro Duńczyków w miejsce zdyskwalifikowanej Jugosławii i zwycięstwo w turnieju w 1992. Turnieje rządzą się własnymi prawami.
13 paź 2021 | 12:08
0
MŚ dopiero za rok a my wciąż jesteśmy w fazie budowy drużyny. Zakładając, że przez ten rok poczynimy postępy, dzisiaj musimy liczyć na szczęście w barażach z nadzieją, że w Katarze będziemy już mocniejsi
13 paź 2021 | 07:27
0
Sousa ufam Tobie.
13 paź 2021 | 08:22
(Edytowany)
Przeciez to byla Albania : 66 druzyna w rankingu FIFA ( Polska jest o 40 miejsc wyzej), ktorej tuz przed meczem ubylo , z powodu koronawirusa , 5 podstawowych zawodnikow .

Widac bylo u Albanczykow brak pilkarskiej jakosci , straty , niecelne zagrania , niemoznosc skonstruowania sensownej akcji - widac bylo na boisku brak tych chorych pilkarzy, bo Albania byla troche taka andorowata , zupelne przeciwienstwo druzyny grajacej w Warszawia, kiedy to wygralismy w duzej mierze dzieki temu, ze bardzo dobrze gral w naszej druzynie wloski sedzia.

Mam wrazenie , ze te wczorajsza wygrana niektorzy traktuja nieco , jak zwyciestwo z ktoryms z zespolow pilkarskiego topu , a prawda jest taka , ze byla to oslabiona Albania , ktora nieoslabiona jest na 66 miejscu w rankingu FIFA;

Tak, czy owak : gratulacje za zwyciestwo, bo mecz byl wazny, troche przpadkowo wazny, Sousa przedluzyl sobie kontrakt z PZPN-em do kwietnia , czyli do konca barazy, co mnie osobiscie martwi , bo nie uwazam go za kogos , kto odniesie z nasza reprezentacja jakies realne sukcesy, tzn. mocno watpie , czy Polacy zakwalifikuja sie do Kataru, bo w to , ze Polacy dostana sie do barazy nigdy nie watpilem .

Widac bylo zreszta , ze Sousa zdawal sobie sprawe z wagi spotkania , bo zauwazylem wczoraj u niego tyle nerwowosci , ze starczylo by tej nerwowosci na cale eliminacje.
0
Przeciez to byla Albania : 66 druzyna w rankingu FIFA ( Polska jest o 40 miejsc wyzej), ktorej tuz przed meczem ubylo , z powodu koronawirusa , 5 podstawowych zawodnikow .

Widac bylo u Albanczykow brak pilkarskiej jakosci , straty , niecelne zagrania , niemoznosc skonstruowania sensownej akcji - widac bylo na boisku brak tych chorych pilkarzy, bo Albania byla troche taka andorowata , zupelne przeciwienstwo druzyny grajacej w Warszawia, kiedy to wygralismy w duzej mierze dzieki temu, ze bardzo dobrze gral w naszej druzynie wloski sedzia.

Mam wrazenie , ze te wczorajsza wygrana niektorzy traktuja nieco , jak zwyciestwo z ktoryms z zespolow pilkarskiego topu , a prawda jest taka , ze byla to oslabiona Albania , ktora nieoslabiona jest na 66 miejscu w rankingu FIFA;

Tak, czy owak : gratulacje za zwyciestwo, bo mecz byl wazny, troche przypadkowo wazny, Sousa przedluzyl sobie kontrakt z PZPN-em do kwietnia , czyli do konca barazy, co mnie osobiscie martwi , bo nie uwazam go za kogos , kto odniesie z nasza reprezentacja jakies realne sukcesy, tzn. mocno watpie , czy Polacy zakwalifikuja sie do Kataru, bo w to , ze Polacy dostana sie do barazy nigdy nie watpilem .

Widac bylo zreszta , ze Sousa zdawal sobie sprawe z wagi spotkania , bo zauwazylem wczoraj u niego tyle nerwowosci , ze starczylo by tej nerwowosci na cale eliminacje.
13 paź 2021 | 08:59
0
Miejsce w rankingu nie gra na boisku roli. Graliśmy na ich terenie, na nieprzyjaznej murawie, z zespołem który w tych eliminacjach gra bardzo dobrze nawet jeśli w rankingu jest niżej. A oni nie grali andorowato, tylko postawili autobus - starając się wyciągnąć lekcje z meczu w Warszawie gdzie otworzenie się spowodowało wysoka porażkę. Także nie do końca się zgodzę z tym że Albania taka słaba, fakt że my też nie jesteśmy tak mocni jest też prawda.
13 paź 2021 | 20:18
0
i za prawdę dzieci ciebie zminusowały, pamiętaj Polska najlepsza na świecie, a krulem jest Drewniakowski.
13 paź 2021 | 10:54
0
Grunt że Zupa robotę zachowa. Dwie tury eliminacji. A my z Albanią wygrywamy. ..WOW. A pan cudownie przemawiający trener kasę do marca dostanie. 10 miesięcy. 4 tygodnie. Jeden mecz na weekend. Szkolenia będzie debil robił bo zremisował z Anglią i Hiszpanią. To nie jego sukces tylko Brzęczka to Trochę lipa jak się zastanowić
13 paź 2021 | 13:41
0
Remis z Hiszpanią i Anglią, to sukces Brzęczka?
13 paź 2021 | 20:34
0
To osiagniecia Sousy, podobnie jak porażka ze Szwecja i Slowacja. Ma kontrakt- niech go wypełni. Brak awansu na MS= brak przedłużenia umowy, tyle.
13 paź 2021 | 20:47
0
Kontrakt powinien być przedłużony nawet pomimo braku awansu.
13 paź 2021 | 22:02
0
Możesz podać powody przedłużenia pomimo niezrealizowania postawionych celów?
Czy cele mają to do siebie ze jeśli ktoś je realizuje, jak wuja to się go wyrzuca a w innym wypadku jeśli cel nie zostaje osiągnięty to przedłużamy? Po co w takim razie nazywać to stawianymi celami?
14 paź 2021 | 01:12
0
Bo widać, że to zmierza w dobrym kierunku.
Za Brzęczka była równia pochyła i ferment. Tamta kadra ze sfrustrowanym lewym nie miała żadnej przyszłości.
14 paź 2021 | 01:24
0
Poza tym, na obecną sytuację, czyli to, że praktycznie jedyną naszą szansą na MŚ są baraże, wpłynęły mecze marcowe (przed którymi Sousa miał przecież czasu tyle co nic). Gdyby przejął kadrę wcześniej, to być może dzisiaj bylibyśmy na 1 miejscu.
13 paź 2021 | 09:04
0
Nie jestem żadnym specem od futbolu, ale ten Sousa od razu mi się spodobał. Jakby powrót do Kazimierza Górskiego, że mecz można wygrać, zremisować lub przegrać. Wygrywa ten, co strzeli więcej goli.
Irytowały mnie zachowawczość i kunktatorstwo Nawałki i Brzęczka. W tym sensie decyzję Bońka uważam za pozytywną.
Drużynę Sousy widzę jako przyszłościową. Z każdym meczem dojrzewa. Piłkarze go lubią i szanują. To dobry prognostyk.
13 paź 2021 | 12:02
0
mi jedynie obrona się nie podoba ale jeżeli mają grać na takim poziomie skutecznośći jak np. w pierwszym meczu z Albanią to bierem to w ciemno
13 paź 2021 | 14:05
0
Wczoraj jednak Sousa zagrał Brzęczkowato. 1:0 to taki Brzęczkowy wynik. Bardziej baliśmy się przegrać niż chcieliśmy wygrać.
Jeśli już za coś chwalić Sousę to za wprowadzenie do reprezentacji sporo nowych zawodników. Gość nie przywiązuje się do nazwisk i stąd bierze się rywalizacja w zespole, a ta jest niezbędna żeby się rozwijać.
Poza tym nie podniecajmy się, bo Albania była mocno osłabiona personalnie.
13 paź 2021 | 18:44
0
Wreszcie ktoś trzeźwo myśli. Zobaczymy jak zagrają z Węgrami i potencjalnie w barażach i myślę, że po tym będziemy mogli wysnuć pewne wnioski. Ja tak jak mówiłem, nie jestem do niego do końca przekonany takie 40\60
13 paź 2021 | 20:19
0
spodobał Ci się bo nie jesteś specem od futbolu. No przystojny w sumie :-) ale ja wolę brunetów.
13 paź 2021 | 22:02
0
Tak, tak, dobrze wiemy. Plakaty Benzemy na ścianie i codzienny rytuał na ich cześć, zaraz po dobranocce.
13 paź 2021 | 07:10
0
O ile tego meczu się bałem o tyle pierwszy scenariusz "wygrają z Andorą, a Albania przegra lub zremisuje z Anglią" jest dla mnie pewniakiem. Na kogo możemy trafić? Wszystkie drużyny są groźne ale chyba grupa J najsłabsza
13 paź 2021 | 11:32
0
Jak patrzę jakie druzyny będą grac w barażach to te baraże są o wiele trudniejszym wyzwaniem niż wyjście z grupy ME w tym roku i wyjście z aktualnej grupy :P Jak będa mieć nasi pecha i trafia na kogoś z pary Szwajcaria/Włochy to nara Chorwacja/Serbia/Szwecja lub Hiszpania. No trudne zadanie
13 paź 2021 | 09:08
0
Tylko 3 drużyny wychodzi :O to w takim razie awans z baraży trudniejszy niż wyjście z grupy na ostatnich mistrzostwach. Jak nam się uda to znaczy, że w końcu będziemy dobrą paką.
13 paź 2021 | 08:51
0
Powiedzcie tam temu Budzińskiemu, że do tworzenia tabeli drugich miejsc nie wlicza się wyników uzyskanych z drużynami, które zajęły miejsce 6 (dotyczy grup sześciozespołowych), więc nasz fantastyczny bilans bramkowy zmniejsza się o 12:1 z San Marino i odliczamy 6 punktów. Chłopak się rozpisał na pięć stron, a najwyraźniej nie wie podstawowej rzeczy.
13 paź 2021 | 12:11
0
Dlatego koniecznie w dwóch ostatnich meczach trzeba zdobyć 6 punktów. Da nam to pewne rozstawienie i przeciwników pokroju Rumunii, Czech, Walii, Ukrainy. Bez rozstawienia możemy wpakować się na Szwecję, Szwajcarię, Chorwację czy przy pechu i niekorzystnych wynikach nawet na Holandię, Hiszpanię lub Portugalię. 6 punktów w listopadzie to mus jeśli myślimy o wyjeździe do Kataru.
13 paź 2021 | 14:59
0
I co ci to da? Po przejściu nie rozstawionego rywala i tak trafia na kogoś mocnego.
13 paź 2021 | 16:13
0
Większa szansa na pokonanie w barażach jednego rozstawionego przeciwnika niż dwóch rozstawionych. Poza tym nie jest powiedziane, że w finale baraży trafimy na rozstawiony zespół, bo może akurat odpadną w pierwszym meczu z zespołem nie rozstawionym.
13 paź 2021 | 17:08
0
Hiszpania 1:1, Anglia 1:1. Dzikim fartem jesteśmy w stanie mecz z takim przeciwnikiem nawet wygrać, a już na pewno stać nas na to żeby nie przegrać i doprowadzić do karnych. 2 takie mecze, jeden po drugim? No tu już byłoby ciężej, nawet z czysto statystycznego punktu widzenia.
13 paź 2021 | 11:49
0
Ciekawy artykuł, można "pobawić się" w przewidywanie co do przeciwników w barażach i ocenić swoje szanse i możliwości w starciu z rywalami.
W mojej opinii ranking zespołów z 2. miejsc może ułożyć się następująco:
1. SWE 2. SUI 3. SRB 4. POL 5. RUS 6. TUR - rozstawieni
7. CZE 8. SCO 9. ROM 10. BIH 11. AUT 12. WAL - nierozstawieni
Jeśli awansują rozstawione drużyny to ze Szwajacarią i Szwecją będzie trudno wygrać (lepiej na nich nie trafiać), ale przy naszej dobrej grze to zespoły w naszym zasięgu. Serbia jest niewiadomą - ostatnio coraz lepiej grają. Rosja i Turcja są do ogrania. Będzie bardzo ciekawie w marcu i prawdziwy sprawdzian naszej gry, taktyki, zespołowości i mentalności w starciu z rywalem na naszym poziomie umiejętności piłkarskiej.
13 paź 2021 | 12:32
0
Obawiam się że po tych eliminacjach najbardziej bezie żal straconych 2 punktów w meczu z Anglią u siebie i straconego remisu na wyjeździe:-( To były zupełnie potrzebne straty punktów
13 paź 2021 | 11:25
(Edytowany)
W barażach i tak trafimy na jakąś mocną druzyną, więc ja czarno to widzę.
0
W barażach i tak trafimy na jakąś mocną druzyną, więc albo nasi zasługują i wygrają baraże, albo przegrają. Bo Szwajcarzy/Włosi mega mocno, Serbia, Czechy, Ukraina dobre drużyny, Szwecja/Hiszpania tez mocne. Baraże będa o wiele trudniejsze od wyjścia z aktualnej grupy, bo przy pechowym rozstawieniu moga być 2 ciężke mecze.
13 paź 2021 | 08:23
0
Już się zaczyna wróżenie z fusów, taką analizę może zrobić każdy kto chociaż trochę interesuję się piłką. Do końca eliminacji zostały dwie kolejki i w naszej grupie Albania ciągle się liczy musi wygrać oba mecze a Polscy przegrać z Węgrami (co jest możliwe). Nie dzielmy skóry na niedźwiedziu,bo co powiecie jeżeli te dwa scenariusze się sprawdzą?
13 paź 2021 | 16:16
0
Ja się trochę interesuję ale nie chciało mi się analizować, dlatego doceniam dobrą pracę jaką wykonał Brudziński (choć jak się później okazało z pomocą czytelników). Skończ chłopie narzekać, to żałosne
13 paź 2021 | 16:34
0
niech przynajmniej teraz nas anglia nie zawiedzie
13 paź 2021 | 07:28
0
Jeżeli trafimy na kogoś typu Szwecja, Szwajcaria. To piłkarze MŚ oglądaja w TV.
13 paź 2021 | 15:00
0
Moim Zdaniem w Barażach Lepiej Trafić na Rumunię
Chciałbym, Żebyśmy Uniknęli Szwecji
13 paź 2021 | 12:22
0
Dla mojej ciekawości. Załóżmy, że Albania powtórzy na Wembley Budapest. Parę procent, ale będą gryźć trawę żeby się pokazać na transfermarket. To duży doping, grać potrafią.
Jak wtedy top grupy, gdybyśmy odprawili Andorę i Madziarów z pokaźnym bilansem bramkowym. Co zdecyduje?
13 paź 2021 | 16:26
0
1. Liczba pkt zdobytych we wszystkich meczach grupowych
2. Różnica bramek zdobytych/straconych we wszystkich meczach grupowych
3. Liczba goli strzelonych we wszystkich meczach grupowych
Jeżeli w każdej z powyzszych klasyfikacji jest remis, wtedy liczą się wyniki meczów pomiędzy druzynami rywalizującymi o tę samą pozycję. Dlatego musimy odnieść wysokie zwycięstwa, bo jak w bramkach nie wyprzedzimy Anglików to nie mamy szans byc na 1. miejscu przy tej samej liczbie pkt
13 paź 2021 | 16:29
0
Jako ciekawostka jeszcze dodam, ze gdyby w meczch pomiedzy zainteresowanymi zespolami byl remis w pkt, roznicy bramek i zdobytych bramkach, wtedy bramki na wyjeździe liczą się podwójnie, a gdyby tu rowniez byl remis wtedy liczymy żółte i czerwone kartki w tych meczach. Jesli i to nie przyniesie rozstrzygnięcia, mamy.... losowanie...
13 paź 2021 | 21:41
0
Takie artykuły mają sens.
13 paź 2021 | 20:47
0
Nie ma sie co oszukiwac, sciezka jest arytrudna, bez wzgledu na kogo trafimy.
Przeciwko lepszym ekipom gramy lepiej za Sousy niz za Brzeczka, takie sa fakty, i w tym sie upatrywac szansy
13 paź 2021 | 15:44
0
w połowie czytania przerwałem, no bo dyskusje obliczenia marzenia... trzeba wyjść i spuścić wylpierdol przeciwnikowi i tyle
13 paź 2021 | 11:49
0
Tyle rozpisywania a ja napisze tylko tyle. Wygramy dwa mecze barażowe i uwaga szokujaca informacja pojedziemy na mundial wec niby skomplikowane zasady a nie do końca. Dziekuje. Dobranoc.
13 paź 2021 | 23:18
0
Pierwszy mecz może wygramy jak trafimy na kogoś z niższej półki, ale ten drugi mecz o awans to już po zawodach… nie ma co się nastawiać.. wole żeby mnie pozytywnie zaskoczyli ale na chwile obecna czarno to widzę.

Grupa I - Eliminacje MŚ - Europa

#DRUŻYNAMZ+/-PKT
1
862120
2
851717
3
85415
4
83111
5
82-126
6
80-310

Strzelcy - Eliminacje MŚ - Europa

STS
1460 PLN

Oferta powitalna 1200 1460 PLN złożona z aż trzech bonusów! 231 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

Fortuna
2720 PLN

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład, z obrotem 1x po dowolnym kursie! Do tego 20 PLN za darmo i 2100 PLN od drugiej wpłaty

Superbet
1534 PLN

Zwrot do 1300 PLN, jeśli zakończysz pierwszy tydzień na minusie, 200 PLN podwojenia pierwszej wpłaty oraz 34 PLN freebet po pierwszej wpłacie

Betclic
550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

Fuksiarz
500 PLN

Cashback 500zł bez obrotu na start, a potem cashback od każdego kuponu. Kod promocyjny MECZYKI