Zagłębie Lubin lepsze od beniaminka. Piękne trafienia Patryka Szysza [WIDEO]

Pawel Andrachiewicz / PressFocus
Zagłębie Lubin wygrało z Górnikiem Łęczna w meczu 2. kolejki PKO Esktraklasy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 (1:1).
Pierwsi groźną sytuację stworzyli sobie przyjezdni. Leandro dośrodkował z rzutu wolnego, a strzał głową oddał Midzierski. Futbolówka jednak minimalnie minęła słupek bramki strzeżonej przez Hładuna.
Potem do głosu doszli "Miedziowi", którzy w 22. minucie objęli prowadzenia. Wówczas na listę strzelców wpisał się Patryk Szysz. 23-latek ograł rywala i uderzył z 24. metra. Piłka po chwili zatrzepotała w siatce.
Zagłębie nie zdołało dowieźć korzystnego wyniku do przerwy. W 33. zrobiło się 1:1. Wyrównującą bramkę zdobył Przemysław Banaszak, który uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
W drugiej połowie Zagłębie ruszyło na rywali. W 55. minutach dopięło swego, gdy do siatki trafił Żivec, który popisał się znakomitym uderzeniem zza pola karnego.
Kropkę nad "i" postawił Patryk Szysz. Na pięć minut przed końcem napastnik ustrzelił dublet, gdy w efektowny sposób ponownie pokonał Gostomskiego.
"Miedziowi" wygrali 3:1 i tym samym odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.
Daniel Makarewicz30 Jul 2021 · 19:51