Zagłębie Lubin rozstało się z doświadczonym piłkarzem. Spędził pięć lat w ekipie "Miedziowych"

Zagłębie Lubin rozstało się z doświadczonym piłkarzem. Spędził pięć lat w ekipie "Miedziowych"
Dziurek / Shutterstock.com
Autor: Maciej Pietrasik 24 maj 2022 | 22:00
Sasa Balić nie będzie dłużej reprezentował barw Zagłębia Lubin. "Miedziowi" poinformowali o rozstaniu z piłkarzem, który spędził na Dolnym Śląsku ostatnie pięć sezonów.
Balić przyszedł do Zagłębia w 2017 roku z rumuńskiego Cluj. Czarnogórzec miał umowę, która obowiązuje do czerwca 2022 roku. Zdecydowano, że nie zostanie ona przedłużona.
Dalsza część tekstu pod wideo
Lubinianinie zamieścili już oficjalny komunikat w tej sprawie. Łącznie Balić rozegrał 136 oficjalnych meczów w ekipie "Miedziowych". Jego bilans to sześć goli i dziesięć asyst.
- Chciałbym podziękować przede wszystkim kolegom z szatni, których spotkałem w Lubinie, wszystkim trenerom, pracownikom klubu, a także kibicom Zagłębia. 5 lat spędzonych w Lubinie to najlepszy okres w mojej karierze - powiedział Balić w rozmowie z oficjalną stroną Zagłębia.
- Jestem dumny, że mogłem być częścią Zagłębia i pełnić rolę kapitana drużyny. Wiadomo, że bywało różnie, były momenty lepsze i gorsze, ale zawsze dawałem z siebie 100% i szanowałem Zagłębie - zapewnił.
- Wspólnie z trenerem Stokowcem i dyrektorem Burlikowskim uznaliśmy jednak, że to dla wszystkich dobry czas na zmiany. Życzę Zagłębiu jak najlepiej, bo ten klub na zawsze pozostanie w moim sercu. Jeszcze raz dziękuję za wszystko i do zobaczenia - zakończył.
- Był niezwykle przydatny i zawsze było można na niego liczyć, stąd też ogromna skala trudności podjęcia tej decyzji. Doszliśmy jednak do wniosku, że w związku z planowanymi zmianami w defensywie, Sasa, który miał również udaną końcówkę rundy i pokazał, że można na niego liczyć, poszuka nowego klubu i innych rozwiązań - dodał dyrektor sportowy klubu, Piotr Burlikowski.
Źródło: Zaglebie.com