Zagłębie Lubin rzutem na taśmę wygrało ze Śląskiem. Fenomenalna interwencja Szromnika poszła na marne [WIDEO]

Zagłębie rzutem na taśmę wygrało ze Śląskiem. Fenomenalna interwencja Szromnika poszła na marne [WIDEO]
Pawel Andrachiewicz / PressFocus
Zagłębie Lubin wygrało 2:1 ze Śląskiem Wrocław w drugim piątkowym meczu 13. kolejki PKO Ekstraklasy. Bohaterem w 94. minucie został Kamil Kruk. Wcześniej fenomenalną interwencją popisał się Michał Szromnik.
Derby Dolnego Śląska powinny zaczął się od gola w trzeciej minucie. Drazić mądrze zagrał wzdłuż pola karnego do Patrika Mraza. Ten stał sześć metrów przed pustą bramką, lecz posłał piłkę nad poprzeczką.
Na początku drugiego kwadransa gry blisko szczęścia był Drazić. Pomocnik Zagłębia z ponad 20 metrów trafił jednak tylko w poprzeczkę. Niewykorzystane sytuacje szybko zemściły się na gospodarzach.
W 23. minucie wrocławianie wyprowadzili bowiem szybką i skuteczną kontrę. Mateusz Praszelik zagrał do Erika Exposito, a Hiszpan bez problemu pokonał Dominika Hładuna.
Po przerwie "Miedziowi" doprowadzili do wyrównania. Michał Szromnik faulował w polu karnym Wójcickiego, a z jedenastu metrów skuteczny był Drazić. Bramkarz wyczuł intencje strzelca, lecz nie zdołał odbić futbolówki.
Golkiper Śląska został jednak bezsprzecznie bohaterem spotkania, gdy w 67. minucie znakomicie wybronił strzał Mraza. Po tej interwencji gospodarze jedynie złapali się za głowy.
Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w 94. minucie gospodarze mieli jeszcze powody do radości. Gola na 2:1 dla Zagłębia zdobył Kamil Kruk, zapewniając "Miedziowym" trzy punkty.
Po wygranej podopieczni Martina Seveli przesunęli się na czwarte miejsce w tabeli - mają 22 punkty. Śląsk z dwoma "oczkami" mniej zajmuje piątą lokatę.
Maciej Pietrasik11 Dec 2020 · 22:27