Zagłębie Lubin wspiera walkę z pandemią koronawirusa. Ruszyła produkcja maseczek ochronnych

Zagłębie Lubin wspiera walkę z pandemią koronawirusa. Ruszyła produkcja maseczek ochronnych
Dziurek/Shutterstock
Autor: Daniel Makarewicz 30 mar 2020 | 11:22
Zagłębie Lubin podjęło decyzję o rozpoczęciu produkcji maseczek ochronnych w miedziano-biało-zielonych barwach, które mają trafić do części najbardziej narażonych mieszkańców, między innymi kierowców autobusów KGHM i komunikacji miejskiej, pracowników marketów oraz osób starszych.
- Zagłębie jest klubem, który realizuje wiele działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Naszą ostatnią inicjatywą jest uszycie maseczek ochronych w miedziano-biało-zielonych barwach, które zostaną przekazane lokalnej społeczności. W tym ciężkim czasie musimy sobie pomagać i do tej pomocy, nawet tej najmniejszej, drobnej, na przykład zrobienia zakupów starszym osobom, zachęcamy wszystkich mieszkańców naszego regionu - powiedziała Magdalena Berkowska, Dyrektor ds. Sprzedaży, Reklamy i Sponsoringu w Zagłębiu.
Podjęte działanie nie jest jedynym, które wpisuję się w koncepcję #ZLKontraWirus. Klub aktywnie włączył się w zbiórkę prowadzoną przez Kibiców KGHM Zagłębia, z których środki zostały przeznaczone na zakup niezbędnego personelowi medycznemu sprzętu.
Źródło: asinfo