Zagłębie Lubin wypunktowało Pogoń Szczecin. VAR zmienił oblicze meczu [WIDEO]

Pawel Andrachiewicz / PressFocus
Zagłębie Lubin wygrało drugi mecz w sezonie. Piłkarze Dariusza Żurawia pokonali Pogoń Szczecin 2:0.
Jedyny gol padł w 30. minucie. Zagłębie wyprowadziło błyskawiczną kontrę, którą celnym strzałem zakończył Daniel.
W drugiej połowie kolejny raz przekonaliśmy się, jaki wpływ na współczesny futbol ma system VAR. W 63. minucie sędzia Jarzębak podyktował rzut karny dla Pogoni. Soler, który popełnił faul, otrzymał drugą żółtą kartkę.
Decyzja arbitra nie została jednak utrzymana po analizie powtórki. Po kilku minutach okazało się, że na wcześniejszym etapie akcji był spalony. Rzut karny dla Pogoni i czerwona kartka dla piłkarza Zagłębia zostały anulowane.
Pogoń miała dobrą okazję w 75. minucie. Do piłki w polu karnym doszedł Parzyszek, ale uderzył nad poprzeczką.
Zagłębie mogło zamknąć mecz w 87. minucie. Szansę miał Baszkirow, ale jego uderzenie zostało zablokowane przez Kowalczyka. Bardziej skuteczni gospodarze byli w doliczonym czasie gry. Znów trafili z kontry - tym razem bramkę zdobył Poręba.
Marcin Karbowski15 Aug 2021 · 22:03