ZAKSA bliżej mistrzostwa Polski, Skra trzeciego miejsca

Dziurek/Shutterstock
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała Asseco Resovię Rzeszów 3:0 w pierwszym meczu o mistrzostwo Polski. W pojedynku o brązowy medal PGE Skra Bełchatów w trzech setach rozprawiła się z Lotosem Trefl Gdańsk. Spotkania rewanżowe odbędą się jutro.

ZAKSA dosłownie zmiażdżyła rywali z Rzeszowa. W miarę wyrównany w zasadzie był tylko pierwszy set, w którym to gospodarze wygrali różnicą raptem pięciu punktów. Dwie kolejne odsłony to demonstracja siły siatkarzy z Kędzierzyna-Koźle. Najpierw zwycięstwo do 14, a potem do 18 i pewna wygrana w całym meczu 3:0.

Niemal równie jednostronne było spotkanie o trzecie miejsce. Tam także najbardziej zacięta była pierwsza partia, którą zespół z Bełchatowa wygrał 26:24. Drugi set dla odmiany był najłatwiejszy dla zawodników Skry - 25:15. W trzecim gospodarze dopełnili formalności - pokonali gości z Gdańska 25:21 - i ostatecznie zwyciężyli 3:0.