ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w finale Ligi Mistrzów! Polski zespół zagra o obronę tytułu [WIDEO]

Łukasz Sobala/Pressfocus
ZAKSA Kędzierzyn Koźle zagra w finale Ligi Mistrzów! Podopieczni Gheorghe Crețu w półfinale przegrali z Jastrzębskim Węglem 3:2 (25:15, 25:21, 24:26, 21:25, 15:11).
Było to rewanżowe starcie między tymi drużynami. W pierwszym spotkaniu ZAKSA Kędzierzyn Koźle wygrała na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem 3:0. Dziś do awansu wystarczyły jej dwa sety.
Dziś gospodarze szybko wzięli się do przypieczętowania awansu. ZAKSA wyszła na prowadzenie 14:10 po znakomitym początku spotkania w wykonaniu Łukasza Kaczmarka i Aleksandra Śliwki.
Pod koniec pierwszego seta zawodnicy Jastrzębskiego Węgla pozwolili rozpędzić się rywalom. Śliwka bombardował przeciwników kapitalnymi serwisami. Ostatecznie ZAKSA wygrała pierwszą partię do 15.
Na początku drugiego seta ZAKSA znów zdystansowała przeciwników na stosunkowo bezpieczną odległość czterech punktów. Ekipa prowadzona przez Gheorghe Crețu górowała serwisem nad Jastrzębskim Węglem. Pewnie punktowali Kaczmarek i Kamil Semeniuk. ZAKSA wygrała drugiego seta 25:21, zapewniając już sobie awans do finału.
Kolejne sety nie miały już żadnego znaczenia dla losów dwumeczu. Jastrzębski Węgiel wygrał trzecią partię 26:24, a czwartą 25:21. Tie-break wygrała ZAKSA.
ZAKSA zagra o obronę trofeum. W ubiegłym sezonie zespół w finale Ligi Mistrzów wygrał z Itas Trentino. W tegorocznym finale Polacy zagrają ze zwycięzcą spotkania Trentino - Perugia.
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel 3:2 (25:15, 25:21, 24:26, 21:25, 15:11)
Adam Kłos07 Apr 2022 · 20:54