ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w półfinale Ligi Mistrzów! Zadecydował złoty set [WIDEO]

Marcin Bulanda / Press Focus
Autor: Marcin Karbowski 3 mar 2021 | 20:32
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w półfinale siatkarskiej Ligi Mistrzów! Polski klub w ćwierćfinałowym dwumeczu wyeliminował Cucine Lube Civitanova.
ZAKSA w pierwszym spotkaniu wygrała na wyjeździe 3:1. W Kędzierzynie-Koźlu górą byli Włosi, którzy zwyciężyli bez straty seta. Mecz był jednak zacięty - w drugiej i trzeciej partii goście wygrywali na przewagi.
Zgodnie z regulaminem w takiej sytuacji o awansie do kolejnej rundy przesądził tzw. złoty set, który przebiega zgodnie z zasadami tie-breaka. Gra w nim od początku była niezwykle wyrównana. Przy zmianie stron 8:7 prowadzili Włosi. Na szczęście nie potrafili jednak powiększyć swojej przewagi.
W końcu inicjatywę przejęli gospodarze. Pierwszą piłkę meczową wywalczyli po asie serwisowym Jakuba Kochanowskiego. Nie wykorzystali jej, ale wkrótce mieli jeszcze jedną szansę na przypieczętowanie zwycięstwa. Tym razem wykorzystał ją punktową zagrywką Łukasz Kaczmarek.
Rywalem ZAKSY w półfinale będzie lepszy z pary Skra Bełchatów - Zenit Kazań. W pierwszym spotkaniu górą byli Rosjanie, którzy w Bełchatowie wygrali 3:1.
ZAKSA - CucineLube Civitanova 0:3 (22:25, 24:26, 24:26)
Złoty set: 16:14 dla ZAKSY
Źródło: onet.pl
1510 PLN

Oferta powitalna 1200 1510 PLN złożona z aż trzech bonusów! 281 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

1600 PLN

Na start 1600 PLN: gra bez ryzyka do 600 zł, bonus od depozytu 1000 PLN. Kod MEGABONUS

584 PLN

Z kodem promocyjnym MECZYKI cashback 500 PLN + freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + bonus 50 PLN

Dyskusja 17

3 mar 2021 | 20:37
0
Piękne zwycięstwo, chociaż mecz się nie układał, gra się do końca, brawo za pokonanie giganta światowej siatkówki i to w taki stylu. Najwyższy siatkarski poziom.
3 mar 2021 | 20:36
0
Mecz nie był najlepszy, ale w najważniejszej fazie, Zaksa przełamała swoje słabości w tym meczu.
Wyśmienicie zagrał Kaczmarek, Toniutti i Kochanowski. Trochę gorzej dziś Semeniuk i Smith, którego zmienił Rejno.
3 mar 2021 | 22:02
0
Tak się właśnie zastanawiałem czy wrzucicie to na główną czy będziecie woleć jakiś 2-zdaniowy nic niewarty czyiś wywiad.
To był mecz na absolutnym siatkarskim topie. Po prostu oglądało się to fantastycznie.
Mimo porażki w meczu 3-0 wcale Zaksa nie była gorsza. Decydowały niuanse w postaci serwisu czy bloku w końcówce.
Wygrała Polska, bo Zaksa jest polska, oparta na samych Polakach i wiernym francuzie Toniuttim. Cucine Lube to mix gwiazd z całego świata.
0
Ale trzeba przyznać pięknie zjebali drugiego i trzeciego seta.
Drugi set prowadzili 23:21 i niepotrzebnie Śliwka walił z całej siły z zagrywki zamiast normalnie zagrać flotem na Juantorene który w tym meczu grał przeciętnie i przeciętnie sobie radził w przyjęciu to wypieprzył piłkę w aut.I dał drugie życie Citanovie która doprowadziła na przewagi i wygrała po bombie z zagrywki Simona.
Trzeci set tak samo prowadzili 24:23 i Kochanowski zagrać flota to tak samo podpalił się na mocny serwis aut.24:24 później problemy z przyjęciem mocnej zagrywki dwa świetne bloki Citanovy 26:24 dla drużyny Włoskiej.Zaksa mogła spokojnie wyciągnąć drugiego i trzeciego seta i z 0:1 wyciągnąć na 2:1 bo trzeba przyznać szczerze trochę frajersko oddaliśmy te sety w złotym secie też na przewagi 16:14 gdyby nie zasady ze Złotym setem i liczyłyby się tylko normalne sety bez złotego to ZAKSA mogła by se pomażyć o półfinale.Całe szczęście że ten Złoty set był grany do 15 bo Citanova by to jeszcze odrobiła.Tak czy inaczej Brawo!. Citanova też waliła ciosy z zagrywki.Dużo szczęścia było ciężko ale się udało.
3 mar 2021 | 22:47
0
Do świetnej piłki siatkowej reprezentacyjnej dokładamy klubową teraz życzyć im finału A w finale wszystko może się zdarzyć.
3 mar 2021 | 21:35