ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w półfinale Ligi Mistrzów! Zadecydował złoty set [WIDEO]

Marcin Bulanda / Press Focus
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w półfinale siatkarskiej Ligi Mistrzów! Polski klub w ćwierćfinałowym dwumeczu wyeliminował Cucine Lube Civitanova.
ZAKSA w pierwszym spotkaniu wygrała na wyjeździe 3:1. W Kędzierzynie-Koźlu górą byli Włosi, którzy zwyciężyli bez straty seta. Mecz był jednak zacięty - w drugiej i trzeciej partii goście wygrywali na przewagi.
Zgodnie z regulaminem w takiej sytuacji o awansie do kolejnej rundy przesądził tzw. złoty set, który przebiega zgodnie z zasadami tie-breaka. Gra w nim od początku była niezwykle wyrównana. Przy zmianie stron 8:7 prowadzili Włosi. Na szczęście nie potrafili jednak powiększyć swojej przewagi.
W końcu inicjatywę przejęli gospodarze. Pierwszą piłkę meczową wywalczyli po asie serwisowym Jakuba Kochanowskiego. Nie wykorzystali jej, ale wkrótce mieli jeszcze jedną szansę na przypieczętowanie zwycięstwa. Tym razem wykorzystał ją punktową zagrywką Łukasz Kaczmarek.
Rywalem ZAKSY w półfinale będzie lepszy z pary Skra Bełchatów - Zenit Kazań. W pierwszym spotkaniu górą byli Rosjanie, którzy w Bełchatowie wygrali 3:1.
ZAKSA - CucineLube Civitanova 0:3 (22:25, 24:26, 24:26)
Złoty set: 16:14 dla ZAKSY
Marcin Karbowski03 Mar 2021 · 20:32
Źródło: onet.pl