NA ŻYWO
Obejrzyj w
Konferencja Lecha Poznań
Subskrybuj
  • Konferencja Lecha przed meczem z Karabachem
  • John van den Brom i Mikael Ishak odpowiadają na pytania dziennikarzy

Zapadła decyzja ws. przyszłości Alvaro Moraty. Wiadomo, co z karierą Hiszpana

Zapadła decyzja ws. przyszłości Alvaro Moraty. Wiadomo, co z karierą Hiszpana
ph.FAB / Shutterstock.com
Autor: Maciej Pietrasik 16 cze 2022 | 19:31
Alvaro Morata nie zostanie na dłużej we włoskim Juventusie. O końcu negocjacji między "Starą Damą" oraz Atletico Madryt poinformował hiszpański portal "Relevo".
Napastnik w ciągu ostatnich dwóch sezonów był wypożyczony do "Bianconerich". Za każdy rok jego usług Włosi zapłacili Atletico Madryt 10 milionów euro.
Dalsza część tekstu pod wideo
Ekipa z Serie A zapewniła sobie także prawo pierwokupu Moraty. Juventus musiałby wyłożyć za niego 35 milionów euro. "Stara Dama" nie zamierzała jednak płacić takich pieniędzy.
Zespół z Turynu próbował negocjować zmniejszenie tej kwoty, lecz Atletico nie było zbyt chętne na takie rozwiązanie. Rozmawiano także o wymianie - do Madrytu miał trafić Moise Kean.
Ten pomysł nie podobał się jednak do końca Diego Simeone. W efekcie negocjacje między klubami zostały ostatecznie zerwane, o czym informuje hiszpański portal "Relevo".
Obecnie wszystko wskazuje na to, że Morata w przyszłym sezonie znów będzie grał w Atletico. Ma stawić się w klubie na początku okresu przygotowawczego i wziąć udział w presezonie.
W rozgrywkach 2021/2022 Hiszpan wystąpił w 48 oficjalnych spotkaniach Juventusu. W tym czasie 12-krotnie trafił do siatki i zaliczył dziewięć asyst. "Transfermarkt" wycenia go na 25 milionów euro.
Źródło: Relevo

Dyskusja 11