Zaskakująca oferta dla zawodnika Juventusu. Skrzydłowy może trafić do Turcji

Zaskakująca oferta dla zawodnika Juventusu. Skrzydłowy może trafić do Turcji
Marco Canoniero / Shutterstock.com
Autor: Hubert Kowalczyk 4 maj 2022 | 16:48
Federico Bernardeschi ma opuścić Juventus. Skrzydłowy znalazł się na celowniku Lazio, ale - jak podaje Nicolo Schira - swoją ofertę złożyło również Galatasaray, które chce wykorzystać sytuację kontraktową zawodnika.
Bieżąca umowa Federico Bernardeschiego z Juventusem jest ważna do 30 czerwca 2022 roku. "Stara Dama" nie może jednak porozumieć się ze swoim piłkarzem, który szykuje się do odejścia z szeregów włoskiego giganta.
Dalsza część tekstu pod wideo
Jednocześnie skrzydłowy przyciąga zainteresowanie ze strony innych klubów. Z możliwości sprowadzenia zawodnika na zasadzie wolnego transferu chce skorzystać między innymi Lazio.
Nicolo Schira informuje, że zespół ze stolicy Italii oferuje piłkarzowi 1,6 miliona euro netto za rok gry. To jednak zbyt niska oferta, przynajmniej zdaniem głównego zainteresowanego oraz jego agentów.
W związku z tym do gry o podpis Bernardeschiego włączył się kolejny utytułowany klub. W swoich szeregach widzi go bowiem zarząd Galatasaray, który chce wykorzystać kłopoty Włochów w negocjacjach z 28-latkiem.
Jednak niezależnie od ostatecznej destynacji, odejście skrzydłowego za darmo będzie dużym ciosem dla finansów Juventusu. W 2017 roku "Stara Dama" wydała aż 40 milionów euro, by sprowadzić zawodnika do Turynu.
W trakcie swojej pięcioletniej przygody Federico Bernardeschi wystąpił w 179 meczach Juventusu. Strzelił w nich 12 goli oraz zanotował 24 asysty, ale jego notowania regularnie spadają. Obecnie portal Transfermarkt wycenia Włocha na 15 milionów euro.
Źródło: Nicolo Schira