Zbigniew Boniek odniósł się do przyszłości Jerzego Brzęczka. "Jestem przekonany, że nadal będzie trenerem"

Zbigniew Boniek odniósł się do przyszłości Jerzego Brzęczka. "Jestem przekonany, że nadal będzie trenerem"
MediaPictures.pl / shutterstock.com
Autor: Maciej Pietrasik 20 lis 2020 | 21:47
W ostatnich dniach sporo mówiło się na temat możliwego zwolnienia Jerzego Brzęczka. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek, w rozmowie z "Foot Truckiem" zadeklarował, że obecny selekcjoner nadal będzie prowadził reprezentację Polski.
Zdaniem wielu dziennikarzy oraz kibiców Jerzy Brzęczek powinien pożegnać się ze stanowiskiem trenera "Biało-Czerwonych" po listopadowych meczach Ligi Narodów. W mediach krążyło wiele spekulacji na temat selekcjonera.
W rozmowie z "Foot Truckiem" jasne stanowisko zajął Zbigniew Boniek. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej zapowiedział, że nie zamierza w tej chwili wyrzucać Brzęczka.
- Jakbym był pewny, że jutro zwolnię jednego, a wezmę kogoś innego i to będzie lepsze, to ile bym myślał? Robić bałagan… - stwierdził w rozmowie z Łukaszem Wiśniowskim i Jakubem Polkowskim.
- Skończyliśmy Ligę Narodów, jestem przekonany, że Brzęczek będzie nadal trenerem, bo ma kontrakt. Chciałbym mu jednak zadać kilka pytań i to jest normalne: Kto jest pierwszym bramkarzem? Jak będzie wyglądała 23-osoba kadra? Czy jest jakaś hierarchia? Trzeba na te tematy porozmawiać - dodał.
Jaki jest według Zbigniewa Bońka największy problem reprezentacji Polski? Prezes związku uważa, że selekcjoner powinien zdecydować się na jedno ustawienie i konsekwentnie je szlifować.
- Największym problemem naszej reprezentacji jest to, jaką taktyką grać. Czy grać dwójką czy trójką w obronie - powiedział Boniek.
Źródło: Foot Truck/Transfery.info

Tabela ligowa - Liga Narodów UEFA

1460 PLN

Oferta powitalna 1200 1460 PLN złożona z aż trzech bonusów! 231 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

2230 PLN

Zakład bez ryzyka 200 210 PLN + darmowy zakład za 20 PLN + bonus od pierwszej wpłaty 2000 PLN

600 PLN

Nowy pakiet startowy w Betfan! m.in. trzy zakłady bez ryzyka na 600 PLN łącznie

550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

584 PLN

Freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę dla nowych graczy z Meczyki.pl + cashback 500 PLN + bonus 50 PLN

Dyskusja 45

22 lis 2020 | 18:52
0
Bałagan to mamy już dwa lata w kadrze a pytania zadaje się w czasie zatrudnienia trenera kadry.Hierarchia to była i będzie w każdej drużynie czy klubowej czy narodowej.
21 lis 2020 | 17:25
0
W takim razie nie ogladam Euro. Szkoda zdrowia i czasu. Robic strajk PZPN. Brzeczek Boniek Wypierdalac! Za duzo tego kurwa.
21 lis 2020 | 09:14
0
No i chuj no i cześć
21 lis 2020 | 09:00
0
Przepowiednia głosi że słabe marcowe zgrupowanie będzie ostatnim Brzęczka a zastąpi go znane ligowe nazwisko na kilka tygodni przed Mistrzostwami.
21 lis 2020 | 08:18
(Edytowany)
Jestem przekonany, że Pan Boniek powinien z rozpędu- z barana - w ścianę. I to tak aż się rude wióry poleca.
0
Jestem przekonany, że Pan Boniek powinien z rozpędu- z barana - w ścianę. I to tak aż rude wióry poleca.
21 lis 2020 | 08:16
0
Nie. Największym problemem jest to, że Brzęczek jest najmądrzejszy i będzie mówił wszystkim co ma robić. Lewy już za długo gra, żeby wiedzieć, że z takim trenerem nic się nie wygra. Jak może nie spodoba mu się Lewy to da zapewne opaskę komuś kto będzie się go słuchał i tyle. Nie wiem co będzie dalej, ale Brzęczka trzeba zwolnić.
21 lis 2020 | 08:02
0
2 lata żonglowania składem, 2 lata ciągłego mieszania pozycji, 2 lata robienie sobie jaj z obu bramkarzy. 2 lata ślizganie się na fuksiarskich wynikach z średniakami, 2 lata bez taktyki, 2 lata gry na której widok rzygać się chcę. 2 lata obrony Częstochowy. Tyle zajeło rudemu, to co wszyscy wiedzieli już po kilku meczach. Albo Boniek jest totalnym kretynem, albo jest skorumpowany i ma z Wujem jakiś układ - obstawiam to drugie w ciemno. Bardzo szkoda mi Lewego, to w zasadzie jego ostatni może przedostatni turniej i będzie częścią tej kompromitacji na euro. JEBAĆ PZPN
21 lis 2020 | 07:45
0
Ja pierdole,przeciez my nawet jak tracimy bramke,to pózniej gramy tak,aby drugiej nie stracić a nie pierwszą strzelić.Co my kibice mozemy zrobić w tym momencie-ano miec totalnie wyjebane tak jak oni maja wyjebane na nas kibiców,bo juz wszystko zostało napisane o tych dwóch parchach
21 lis 2020 | 05:42
0
Wyjebać tego ryżego chuja i po problemie
21 lis 2020 | 03:54
0
Ebac PZPN i ich układ
21 lis 2020 | 02:07
0
NO TO JUZ WIEMY DZISIAJ JAK SIE DLA NAS ZAKONCZY EURO
20 lis 2020 | 23:57
0
Stać nas na topowego trenera... ale my wolimy, wiecie, po polsku, tak po taniości... Rok 2021 może być tak obfity w "piękne" futbolowe wspomnienia, jak 2009 i 2013.
20 lis 2020 | 23:54
0
Ktoś się powinien spytać Bońka co on do tej pory osiągnął w roli prezesa PZPN. Jest na tej posadzie wiele lat a jakoś nie widać jego wkładu w zmiany w polskiej piłce. Większość czasu spędza na Twitterze udając Włocha albo odpisując jakimś dzieciakom na zaczepki. Może pora jego wypie.. z posadki bo się tam chyba przyspawał.
21 lis 2020 | 00:23
0
Zobacz mój wpis poniżej. Nie spodziewaj się, że będzie lepiej. Koźmiński to taki sam beton, jak Boniek. Jak zostanie nowym prezesem, to wybierze Bońka na swojego vice. Dalej sobie dośpiewaj, jaka będzie polska piłka w następnych latach.
20 lis 2020 | 23:13
0
Czy Boniek jest ślepy??? Nie ma polskiej szkoły trenerskiej, nie ma. Nawałka miał farta i jest tylko wyjątkiem potwierdzającym regułę. Proszę mi wymienić choćby jednego trenera z Polski, który trenuje na poważnie jakiś klub za granicą...
21 lis 2020 | 00:12
(Edytowany)
Ślepy nie jest, tylko jest nieomylny. Czy spodziewałbyś się, że spuści Brzęcza nawet gdyby przegrał ostatni mecz 0:5. Nawet po takim wyniku Brzęcz pozostałby na swoim stołku. Przecież gdyby go zwolnił, to przyznałby się do błędu. I jeszcze kolejny problem to wybór nowego trenera repry. A to bardzo duży problem:
1. Z krajowych trenerów każdy prezentowałby poziom Brzęcza
2. Z zagranicznych trenerów. Żaden z lepszych trenerów (Pochettino, nawet Sarri, czy inny dobry trener) nie wejdzie w to bagno, którym rządzi PZPN.
Wnioski są chyba oczywiste:
1. Brzęcz będzie trenerem repry jeszcze długo
2. Kompromitacja na ME, bo przegrają także ze Słowacją
3. Brak kwalifikacji na MŚ
4. I dalej tak samo, szczególnie że wkrótce prezesem zostanie Koźmiński, a wiceprezesem Boniek
0
Ślepy nie jest, tylko jest nieomylny. Czy spodziewałbyś się, że spuści Brzęcza nawet gdyby przegrał ostatni mecz 0:5. Nawet po takim wyniku Brzęcz pozostałby na swoim stołku. Przecież gdyby go zwolnił, to przyznałby się do błędu. I jeszcze kolejny problem to wybór nowego trenera repry. A to bardzo duży problem:
1. Z krajowych trenerów każdy prezentowałby poziom Brzęcza
2. Z zagranicznych trenerów. Żaden z lepszych trenerów (Pochettino, nawet Sarri, czy inny dobry trener) nie wejdzie w to bagno, którym rządzi PZPN.
Wnioski są chyba oczywiste:
1. Brzęcz będzie trenerem repry jeszcze długo
2. Kompromitacja na ME, bo przegrają także ze Słowacją
3. Brak kwalifikacji na MŚ
4. I dalej tak samo, szczególnie że wkrótce prezesem zostanie Koźmiński, a wiceprezesem Boniek
20 lis 2020 | 23:09
0
Jak Boniek spojrzy w oczy Wuja to nie ma Ch*ja we wsi. Wpatruje się i wpatruje, choć niczego nie widać. Ciężki to przypadek, bo Wuja nawet na spowiedzi w kościele nie mówi księdzu wszystkiego. Tylko zawsze idzie po najprostszej linii oporu i opowiada jeno wyklepane regułki...a za chwilę już, że więcej grzechów nie pamięta i za wszystko żałuje i postara się poprawić i więcej nie grzeszyć. A potem hulaj dusza! Poczciwy z niego homo sapiens, choć nie trzeba być specjalnie spostrzegawczy, że on ma wręcz wypisane na twarzy, że to go przerasta, że sobie nie radzi, że nie ma pomysłu, a on chce go pytać jaki ma plan? Jaki widzi 23 skład? My kibice dobrze wiemy, że to tylko takie pierdolenie pod publiczkę medialną. Najgorzej dla pana jeśli te jego oczy skrywają coś znacznie gorszego. Coś, co w tym momencie jeszcze pan lekceważy, ale może się pan niemiło zaskoczyć i ostro na tym z pozoru wiernym spojrzeniu przejechać. Mam nadzieję, że wcześniej niż później, nim będzie już za późno. Kłamstwo ma zawsze krótkie nóżki - proszę o tym pamiętać, a ślepa wiara w osła, którego nikt od początku nie szanuje (bo nie ma za co) do tego nikt go nie lubi - nic dobrego nikomu nie przyniesie.
20 lis 2020 | 23:55
(Edytowany)
Ładnie to w wielkim skrócie opisałeś.
i jeszcze bym dodał, że On patrzy na niego i myśli sobie "kurwa brzęczy do końca życia mi się nie odpłacisz za to..."
0
Ładnie to w wielkim skrócie opisałeś.
i jeszcze bym dodał, że On patrzy na niego i myśli sobie "kurwa brzęczy do końca życia mi się nie odpłacisz za to..." On tak jak by się nad nim litował, a przez to nas wszystkich męczył. Jak to kurde jest, że praktycznie cała piłkarska Polska domaga się zmiany, a On ma wyjebane??, No tak, nie jest ślepy tylko głuchy.
21 lis 2020 | 00:09
0
Ja naprawdę próbowałem go polubić, ale emanuje od niego jakaś dziwna aura. Atakuje kibiców wypuszczając film "niekochani", choć tak naprawdę kompromituje się jeszcze bardziej. Tak samo atakuje dziennikarzy. W odpowiedzi na pytanie na temat sondy ulicznej, że 60% ludzi było za tym by Polska dostałą oklep od Holandii, odpowiada, a w jakim my kraju żyjemy? 38 milionowym? Jak dziennikarz tłumaczy mu, że sonda na tym nie polega, to marszy brwi i ucina temat twierdząc, że się UWAGA! na tym NIE ZNA! Może gdyby dziennikarze częściej wykazywali się taką ripostą i próbowali z nim częściej prowadzić dialog, to on częściej sam przyznawałby się (może nawet publicznie), że się na wielu rzeczach "nie zna" Eureka! Odkryłem słabość Wuja ;) Wydaje książkę przed turniejem, a potem posyła swoją "lisicę" w stado wiecznie niezaspokojonych dziennikarzy, by podsycała jego płomień nienawiści. W książce w której podobno myślą przewodnią jest walka z "hejtem", robi coś zupełnie przeciwnego, bo dolewa oliwy do ognia. NIE!! NIE LUBIĘ GO!!! Jest wredny, agresywny, małostkowy, fałszywy, zakłamany, zawzięty, ale też niekompetentny, niefrasobliwy, nudny, obciachowy, odpychający, grubiański. Brak mu poczucia humoru i dystansu do siebie. Przecież na krępującą ciszę Lewego gdyby był odrobinę rozgarnięty, to odpowietrzyłby tak samo. Czyli również mógłby przemilczeć odpowiedz na jakieś swoje niewygodne pytanie. Tak by chociaż wszystkich rozbawił. Nawet jeśli prywatnie jest super gościem, to ma problemy z komunikowaniem się ze światem. Każda jego konferencja prasowa to jedna wielka porażka.
21 lis 2020 | 00:32
0
Dokładnie, rżnie po prostu głupa jak w polityce, a pieniądz i cv wpada. Wydaje mi się, że nawet jakby nie było Brzęszczykiewicza i piłkarze sami by grali to byłyby te same wyniki, On nic kurwa nie wnosi, tylko wręcz przeciwnie.
Na pewno nie jest na tyle do przodu, żeby odbić piłeczkę Lewemu ( bo i tak wie, że Lewy ma racje;)), jest w chuj szczęśliwy, że ten sen trwa dalej i tak pajacują razem z Boniem bo i tak Zibi ma ostatnią kadencje, więc mu wisi, a tak naprawdę rozpierdalają potencjał naszej kadry. Chuj człowieka strzela.
20 lis 2020 | 22:59
(Edytowany)
Jestem ciekawy jednej rzeczy czy trener raczy słuchać opinii zawodników na temat gry drużyny. Czy to prawda że psycholog decyduje o wielu sprawach drużyny zamiast trenera? Wszyscy zawodnicy grający w zagranicznych klubach mają od razu po pierwszym spotkaniu kadry zderzenie z nową rzeczywistością. To są ludzie z praktyką zawodniczą jeżeli widzą że taktyka trenera nie przynosi efektów to co mają robić, siedzieć cicho albo tak jak Glik opowiadać na użytek kibiców dyrdymały. Takie gadki Panie Kamilu to może Pan sobie wstawiać nie kibicom którzy oceniać mają prawo to co widzą.
0
Jestem ciekawy jednej rzeczy czy trener raczy słuchać opinii zawodników na temat gry drużyny. Czy to prawda że psycholog decyduje o wielu sprawach drużyny zamiast trenera? Wszyscy zawodnicy grający w zagranicznych klubach mają od razu po pierwszym spotkaniu kadry zderzenie z nową rzeczywistością. To są ludzie z praktyką zawodniczą jeżeli widzą że taktyka trenera nie przynosi efektów to co mają robić, siedzieć cicho albo tak jak Glik opowiadać na użytek kibiców dyrdymały. Takie gadki Panie Kamilu to może Pan sobie wstawiać ale nie kibicom którzy oceniać mają prawo to co widzą. Trener Nawałka potrafił rozmawiać z zawodnikami potrafił. Przecież nie chodzi by zebranie zawodników ustalało taktykę. Jest takie powiedzenie co cechuje dobrego szefa "słuchaj każdego ale ostatecznie to Ty decydujesz co robić"
20 lis 2020 | 22:58
0
Naszym problemem jest mentalność, strzelimy bramkę cofamy się i nagle zapominamy jak się gra w piłkę, strach, panika, niedokładność i jeden wielki rospierdol na boisku.
20 lis 2020 | 22:47
0
Po chuja Te spotkania w czerwonej strefie?
Pijcie wodke z lodem w ustach przez telefon i ludziom chuji nie zawracajcie.
Precz
20 lis 2020 | 22:41
0
Brawo Boniek,jedyny prezes z jajami,nie daje sobie pluć w mordę,jedyna słuszna decyzja
20 lis 2020 | 23:09
0
I Te jaja przyslaniaja mu twoj tekst.
20 lis 2020 | 22:34
0
Dopóki wuja bedzie rudemu dole odpalał, tak dlugo go bedzie trzymal na posadce. Obaj maja swój interes aby tak trwac w symbiozie.

Tabela ligowa - Liga Narodów UEFA

1460 PLN

Oferta powitalna 1200 1460 PLN złożona z aż trzech bonusów! 231 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

2230 PLN

Zakład bez ryzyka 200 210 PLN + darmowy zakład za 20 PLN + bonus od pierwszej wpłaty 2000 PLN

600 PLN

Nowy pakiet startowy w Betfan! m.in. trzy zakłady bez ryzyka na 600 PLN łącznie

550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

584 PLN

Freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę dla nowych graczy z Meczyki.pl + cashback 500 PLN + bonus 50 PLN