Zenit Sankt Petersburg wypunktował Malmoe. Efektowne zwycięstwo mistrzów Rosji [WIDEO]

Anatoliy Medved / Press Focus
Zenit Sankt Petersburg wygrał pierwszy mecz w tej edycji Ligi Mistrzów. Zespół z Rosji pokonał Malmoe 3:0.
Gospodarze bardzo szybko objęli prowadzenie. Już w 9. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Claudinho.
Malmoe starało się odgryzać, ale nie było w stanie doprowadzić do wyrównania. Drugi cios wyprowadzili za to mistrzowie Rosji, którzy podwyższyli prowadzenie na początku drugiej połowy. Po rozegraniu rzutu rożnego piłkę głową do bramki wbił Kuzjajew.
Niedługo później piłkarze Malmoe znaleźli się w beznadziejnym położeniu. Z boiska za czerwoną kartkę wyleciał Ahmedhodzić.
W tych okolicznościach Zenit miał całkowitą kontrolę nad grą. Gospodarze w drugiej połowie bardzo długo utrzymywali się przy piłce i często uderzali w kierunku bramki. Ataki przyniosły efekty w końcówce meczu. W 80. minucie gola strzelił Sutormin, a już w doliczonym czasie wynik na 4:0 ustalił Wendel.
Zenit po dwóch kolejkach ma na swoim koncie trzy punkty. Malmoe nie ma w tej edycji ani punktu, ani nawet gola.
Marcin Karbowski29 Sep 2021 · 20:37