Zespół Pawła Olkowskiego spadł do niższej ligi

Tomasz Bidermann / shutterstock.com
Czterech Polaków wystąpiło w piątkowych meczach 43. kolejki Championship. Żaden z nich nie miał okazji, by świętować wygraną. Do trzeciej ligi spadł Bolton Wanderers, którego zawodnikiem jest Paweł Olkowski.
Ważne punkty stracili piłkarze Leeds, którzy przegrali u siebie z Wigan Athletic 1:2. W zespole gospodarzy 70 minut rozegrał Mateusz Klich, który został ukarany żółtą kartą. "Pawie" po porażce wciąż zajmują trzecią pozycję w tabeli z dorobkiem 82 punktów. Bezpośredni awans uzyskają dwie czołowe drużyny. Wigan jest na drugim biegunie, na 20. pozycji, mając na koncie 45 punktów.
90 minut w barwach Hull City rozegrał Kamil Grosicki. Zespół polskiego pomocnika przegrał na wyjeździe z West Bromwich Albion 2:3. "Tygrysy" są na dziesiątej pozycji, mają w dorobku 60 punktów. "The Baggies" awansowali natomiast na czwartą pozycję, mając na koncie 76 punktów.
W barwach Queens Park Rangers 74 minuty rozegrał Paweł Wszołek. Jego drużyna uległa u siebie Blackburn Rovers 1:2. QPR w tabeli jest siedemnaste z dorobkiem 48 punktów. Ekipa z Ewood Park uzbierała z kolei 56 punków i zajmuje czternastą lokatę.
Po raz 23. w tym sezonie przegrała zdegradowana już drużyna Ipswich Town, ulegając na wyjeździe Preston North End 0:4. W bramce gospodarzy cały mecz rozegrał Bartosz Białkowski. Zespół polskiego golkipera zamyka stawkę, a drużyna z Deepdale jest dziewiąta.
Całe spotkanie na ławce rezerwowych Boltonu Wanderers spędził Paweł Olkowski. Jego zespół przegrał u siebie z Aston Villą 0:2 i definitywnie spadł na trzeci poziom rozgrywkowy w Anglii.