Zlatan Ibrahimović bohaterem skandalu w MLS. "Mówił, że zrobi mi krzywdę"

Zlatan Ibrahimović bohaterem skandalu w MLS. "Mówił, że zrobi mi krzywdę"
betto rodrigues / Shutterstock.com
Autor: Daniel Makarewicz 29 kwi 2019 | 16:28
Zlatan Ibrahimović znów znalazł się na czołówkach mediów. Tym razem napastnik miał grozić swojemu rywalowi podczas meczu Los Angeles Galaxy - Real Salt Lake.
Piłkarze z Los Angeles wygrali na własnym boisku 2:1, a losy rywalizacji rozstrzygnął dwanaście minut przed końcem Zlatan Ibrahimović. W czasie meczu doszło do wielu starć Szweda z obrońcą Real Salt Lake - Nedumem Onuohą. W jeden z akcji Zlatan powalił w swojego rywala na boisko i wdał się z nim w krótką wymianę zdań. Sędzia ukarał za to napastnika żółtą kartką.
Emocje sięgnęły zenitu, gdy Ibrahimović trafił do bramki rywali i ekspresyjne zaczął wyrażać swoją radość, krzycząc do ucha obrońcy gości.
Onuoha po ostatnim gwizdku opowiedział o tym, co działo się na boisku.
- Od 60. minuty mówił, że zrobi mi krzywdę. Sam nazywa siebie twarzą MLS, a na boisku zachowuje się w ten sposób? Jego zachowanie na boisku było nieakceptowalne i nie przyjmę jego przeprosin - stwierdził urodzony w Nigerii zawodnik.
Co na to Zlatan? - To, co wydarzy się na boisku, zostaje na boisku. Lubię czuć się ożywiony i gdy dochodzi do pojedynków, abym nie zasnął. Czasami nie czuję się ożywiony, dopóki ktoś mnie nie aktywuje. Znam siebie. Kiedy się złoszczę, czuję się dobrze - wytłumaczył swoje zachowanie Ibrahimović.
Źródło: SportoweFakty WP

Dyskusja 27

29 kwi 2019 | 21:38
0
Powiedział, że zrobi krzywdę i zrobił. Strzelił, wygrali. Co ten Onuoha myślał, że da mu klapsa?
29 kwi 2019 | 21:19
0
Zlatan THE GOD
29 kwi 2019 | 20:56
0
Lubiłem Zlatana od czasów gry dla Ajaxu, ale to co ten chłop ma w głowie, dla mnie jest niewytłumaczalne. Co on takiego zdobył, że aż takie mniemanie ma o sobie? Jedyny europejski puchar to chyba Liga Europy z Man Utd, ale po pierwsze to on w finale nie grał, a po drugie ten puchar jest gówno warty (nawet dla mnie, jako kibica Man Utd). Sporo tych mistrzostw ma (w różnych ligach, z różnymi klubami), ale w europejskich pucharach czy reprezentacji kraju nic nie ugrał. I bynajmniej nie obarczam go winą za to, zawsze się starał dać jak najwięcej, ale bez przesady z tą wysoką samooceną.
29 kwi 2019 | 19:53
0
Looooj taki skandal bo Zlatan powiedzial mudzinowi ze zrobi mu krzywde.Gdyby tak powiedzial do bialego to pisano by o meskiej wymianie zdan a tak to skandal.
29 kwi 2019 | 19:52
0
Kto to Ibrachimowic? Jakiś dobry piłkarz?
29 kwi 2019 | 20:34
0
prze kozak ziomuś!
29 kwi 2019 | 19:46
0
na Lover Parade a nie na boisko ,.. powiedzial ze mi krzywde zrobi hahahahahaha jeblem.
29 kwi 2019 | 18:40
0
brakuje go na europejskich boiskach ale fajnie że jeszcze gra, wiadomo każdy kiedyś zejdzie ze sceny.
29 kwi 2019 | 18:28
0
Zlatan jak Zlatan, w końcu za to go kibice kochają, albo nienawidzą. Natomiast defensywa Salt Lake w tej akcji, poziom - Ekstraklasa.
29 kwi 2019 | 18:05
0
Biedna mudzyn... Zlatan go wystraszył
29 kwi 2019 | 17:42
0
Zlatan love you :D
29 kwi 2019 | 17:38
0
Ah ten Ibra niesamowity grajek i jeszcze ten charakter :D
29 kwi 2019 | 17:36
(Edytowany)
Jakby Zlatana nie znali, dobry wariat ?
0
Jakby Zlatana nie znali, dobry wariat :D
Użytkownik usunięty
29 kwi 2019 | 17:16
0
Komentarz usunięty
29 kwi 2019 | 17:09
0
Ogólnie to cały Zlatan :)
29 kwi 2019 | 17:05
0
"To, co wydarzy się na boisku, zostaje na boisku.". Ciekawe co by powiedział, jakby ktoś połamał mu nogi.
29 kwi 2019 | 18:24
0
Porównujesz łamanie komuś nogi (domniemam w akcie agresji i z premedytacją zrobienia krzywdy przeciwnikowi) z grami słownymi na boisku? Grałeś kiedyś w cokolwiek? Nie wiesz, że 'gry słowne' są nieodzownym elementem rywalizacji?

Nie widzę nic złego w słownej agresji, do póki nie ma ona niczego wspólnego z rasizmem czy wyzywaniem bliskich. Ale jak gość, o wadze ~90kg i wzroście koło 1,9m (strzelam), skarży się w mediach, że ktoś mu groził, to następnym razem niech zejdzie z boiska skoro nie wytrzymuje takiej presji.

Jaki jest Zlatan każdy wie, ma mentalność zwycięzcy i czasami jego ego przejmuje kontrolę nad nim, ale wiem też, że znanym graczom nie gra się fajnie przeciwko tym mniej znanym, którzy za wszelką cenę i każdymi środkami starają się udowodnić, że przeciwnik jest gorszy. Środki stosowane przez obrońców też często gęsto wykraczają poza granice.

Różnica jest taka, że życie wykuło charakter wojownika u Zlatana stąd chyba nikt nie słyszał, żeby kiedykolwiek chłop się skarżył na drugą osobę. Prędzej wymierzał sprawiedliwość osobiście, za co wielu go polubiło, a drugie tylu gardzi nim.
29 kwi 2019 | 18:57
0
Czasami słowa są ostrzejsze niż sztylety. Agresję zostaw prymitywom na ulicy, sport powinien nieść radość i zdrową rywalizację.
29 kwi 2019 | 19:06
(Edytowany)
Mylisz agresję słowną ze zdrową rywalizacja. A groźby słowne są karalne nie tylko na boisku, ale i w życiu też.
0
Mylisz agresję słowną ze zdrową rywalizacja. A groźby słowne są karalne nie tylko na boisku, ale i w życiu też. I nie ważne czy ktoś ma 90 kilo, czy 180 czy 15 (jak w ogóle kilogramy czy wzrost mają się do gróźb??) - tego nie rozumie właśnie...
29 kwi 2019 | 20:43
0
Widać albo nie grałeś nigdy w nic, albo udajesz, że coś takiego nie jest codziennością. Dla mnie żałosne jest żalenie się do mediów w tym przypadku. Na chłopski rozum, jaka jest możliwość, żeby na takim szczeblu, takim gwiazdom, któraś mogła grozić i te groźby zrealizować.
Wątpię też w to, że groźby miały wyraz np. spalenia domu czy że go potnie. Prawdopodobnie powiedział mu coś w stylu, że go połamie, albo mu przywali przy następnej okazji (co też jest psychologiczną zagrywką), bo pewnie chłop też agresywnie grał w stosunku do niego, chcąc się pokazać, że sobie poradzi z "wielkim Zlatanem".

Słowa nie muszą mieć nic wspólnego ze zdrową rywalizacją. Jeżeli ktoś gra na pograniczu faulu, to logiczne, że ciśnienia można nie wytrzymać. Porównywanie agresji boiskowej do tej z ulicy jest w ogóle jakimś kuriozum potwierdzającym niewiedzę na temat zachowań boiskowych.

Niedługo karane będzie pierdnięcie w czyimś kierunku. Jestem jak najbardziej za, żeby każdy czuł się bezpiecznie na ulicy, ale nie popadajmy w paranoje i skrajności. Idący tym tokiem myślenia niektórych, to czarnoskóry powinien pozwać Zlatana, za to, że ten mu groził, przez co on czuł się zagrożony i bał się grać. Groźby wywołały trwały uszczerbek na zdrowi poprzez depresję w jaką wpadł z powodu kilku słów powiedzianych w jego kierunku i teraz nie może się podnieść...

Skrajność, taka sama jak w przykładzie nedd'a. Sport profesjonalny może nieść radość kibicom, ale w małym stopniu zawodnikom. To jest ich praca. Ciężka i wymagająca pewnych cech wolicjonalnych, psychicznych i predyspozycji fizycznych. Radzenie sobie z presją to codzienność w tym przypadku.

Cytując klasyka:
"Trzeba być twardym a nie miętkim". Przy zachowaniu rzeczywistych a nie wyimaginowanych proporcji.
29 kwi 2019 | 21:28
0
Już był jeden mistrz świata i olimpijczyk który zaciukał partnerkę, więc wszystko może się zdarzyć nawet na kosmicznym szczeblu.... Groźba to groźba, co mnie obchodzi kto ją wypowiada i kiedy - to nie ma znaczenia. Masz rację trzeba być twardym, dlatego mam nadzieję że Ibra będzie twardy jak przyjmie karę za groźby karalne. Jakbyś to ty powiedział że chcesz zajebać Kaczyńskiego to możesz być pewien że jutro spędzisz dzień za kratkami wielki "sportsmenie" . Dlaczego taki ibra może innym grozić a my nie?!?

A jak mówisz o psychice to powinieneś wiedzieć że znęcanie się nad kimś psychicznie jest równie groźne jak znęcanie fizyczne i moze pozostawić rany na psychice dużo dłużej niż nóż na skórze....

Mylisz słowa - presja a groźby karalne to co innego. - polecam słownik
Pozdrawiam
29 kwi 2019 | 22:24
0
Nie czytasz ze zrozumieniem, albo wyciągasz to co chcesz wyciągnąć. Od początku mówiłem o odgrażaniu się a nie znęcaniu. Podkreślałem, że każdy powinien się czuć bezpiecznie, a nie powiesz mi, że na boisku groziło mu jakieś niebezpieczeństwo.

Co za przykłady o zamordowaniu kogoś w domu w porównaniu do gry psychologicznej na boisku podczas zawodów. Zasada co na boisku zostaje na boisku panuje od dawien dawna. Chcesz mi powiedzieć, że jak grożę dziecku, że mu nie dam zabawki to też powinienem iść odpowiadać za to przed sądem?

Skaluj pewne zachowania biorąc pod uwagę sytuacje i czynniki jakie mogą mieć wpływ. A nie od razu wyolbrzymianie i podnoszenie larum, bo ten mu zagroził. Nie opluł go, nie uderzył, nawet nie wiadomo czy znieważył słownie, poza tym, że 'groził'.

Sport to emocje i ktoś, kto uprawia sport wie, że każdy uwalnia go w różny sposób. Nie zawsze jest to coś dobrego, nie mówię, że należy chwalić choćby powyższe zachowanie, ale ludzie.... dramatyzowanie, "bo on mi groził" z ust dorosłego faceta, gdzie WIADOMO jaki cel miały słowa, to jak cofnięcie się do przedszkola - "bo on zabrał mi zabawkę". Idąc tym tokiem rozumowania, to dziecko nad dzieckiem się znęca, bo mu zabiera "komfort psychiczny" - tak?
29 kwi 2019 | 22:36
0
Jezu koleś c czym ty gadasz. Nikt kuwa nie może ci grozić śmiercią, czy to na boisku, czy to w kościele czy na komendzie - to są groźby karalne i ni chuja nie możesz tak nikomu gadać - ogarniasz?!?

Nie ma zasady - co na boisku to na boisku, nie ma też zasady co w LasVegas to w Las Vegas i jak w Las Vegas zerżniesz jakąś pannę to żona będzie w chuj wkurwiona...

Porównuje grożenie że nie da zabawki do słów zapierdolę cię - super jesteś człowiekiem :)

nie można nikomu grozić na boisku życiem, nie można wyzywać go od czarnychów, nie mozna używać innych słów - ale ja ci już nawet nie będę tego próbował wytłumaczyć bo dla ciebie zdanie - "zabiję cię" jest równoznaczne z poklepaniem po plecach.

Jak już wspominałem , jedź jutro do Warszawski i stan twarzą w twarz z prezydentem Dupą i powiedz że chcesz go zabić - zobaczymy jak zareagują nasz SS :) Jak pokażesz filmik z tego zajścia to możemy podyskutować dalej. Pozdro i koniec tego tematu
29 kwi 2019 | 22:50
0
Gdzie Ibra użył takich słów, jakie cytujesz?
Twoja postawa od początku przyjmuje zero-jedynkowe postrzeganie sytuacji. Nie bierze poprawki na wiele czynników. W ten sposób każde zabójstwo powinno być karane w ten sam sposób. Bez względu czy w obronie własnej, w afekcie czy dla przyjemności. Przykład skrajny, ale takimi się lubisz posługiwać, to może zrozumiesz.

Co do rasizmu nie chcę się wypowiadać, bo biały z automatu jest rasistą, a czarnoskóry jest wiecznie pokrzywdzony. Azjaci się śmieją z tej hiperpoprawności świata zachodniego. Każdy ma prawo do własnej opinii i ja Twoją szanuję, ale nie znaczy, że się z nią zgadzam, bo też gram w piłkę amatorsko i na boisku idzie się nasłuchać wielu rzeczy.

Ale po meczu nie przeszkadza mi to, żeby zbić piątkę z przeciwnikiem i podziękować sobie za walkę. Nie rozumiesz tego, bo pewnie nie miałeś styczności ze sportem zespołowym poza WF. Można się obrażać, ale nadal się szanować. Brzmi paradoksalnie, ale nie wytłumaczę Ci mechanizmów radzenia sobie z emocjami na boisku.
30 kwi 2019 | 10:14
0
Tak się składa, że nie raz grałem z takimi "wojownikami", co tylko łazili po boisku i mówili, czym w co komu nie wjadą i czego nie połamią. Zachowanie naprawdę pełne sportowego ducha i godne pochwały, ale chyba bardziej adekwatne do boisk B-klasy, a nie najwyższych szczebli rozgrywek.

Wiem, że w trakcie gry dzieją się różne rzeczy, testosteron buzuje i emocje biorą górę. I nigdy też nie powiedziałem, że wszyscy powinni się tylko trzymać za rączki i całować w czółko. Ale tłumaczenie swojego zachowania tekstem "To, co wydarzy się na boisku, zostaje na boisku", czy "on już taki jest, hehe" świadczy bardziej o mentalności prymitywa, niż "zwycięzcy".

Co do obrońcy, to nie jest nigdzie powiedziane, że poleciał do mediów się poskarżyć. Pewnie złapali go dziennikarze w tunelu po meczu i zapytali, "Co ci tam Zlatan krzyczał?" i tyle.

P.S jak złapiesz syfa w Vegas, to on nie zostanie w Vegas. ;)
29 kwi 2019 | 16:48
0
Wypowiedź Zlatana brzmi jak z jakiegoś kiepskiego translatora...
29 kwi 2019 | 17:38
0
To translator brzmi jak Zlatan ??