Znakomity mecz Patryka Klimali! Trzy asysty polskiego napastnika w MLS [WIDEO]

W sobotnim spotkaniu amerykańskiej Major League Soccer piłkarze Toronto FC ulegli na własnym boisku New York Red Bulls aż 1:4. Pierwsze skrzypce w drużynie gości grał Patryk Klimala, który zaliczył trzy asysty.
23-latek z przytupem rozpoczął nowy sezon. W pierwszej kolejce wpisał się na listę strzelców przeciwko San Jose Earthquakes. Tym razem wystąpił od pierwszej minuty w Toronto.
Już w siedemnastej minucie zawodnicy z Nowego Jorku wyszli na prowadzenie. Klimala dograł wówczas do Lewisa Morgana, a Szkot ładnym strrzałemotworzył wynik spotkania.
Siedem minut później współpraca tej dwójki znów przyniosła efekt w postaci gola. Ponownie Polak występował w roli asystenta, a jego kolega z drużyny wykończył całą akcję, świętując dublet.
Gospodarze odpowiedzieli jeszcze w pierwszej połowie. Debiutanckiego gola w nowych barwach świętował znany z gry w Górniku Zabrze Jesus Jimenez.
Jak się okazało, Hiszpan tylko chwilowo zmniejszył rozmiary porażki Toronto. W 40. minucie Klimala zachował się naprawdę świetnie, zaliczając trzecią asystę.
Polak poradził sobie z rywalami przy kontrataku i posłał prostopadłe podanie do Morgana, który skompletował hat-tricka. Ostatecznie New York Red Bulls wygrało 4:1. Wynik ustalił Aaron Long.
Maciej Pietrasik05 Mar 2022 · 22:03