Znakomity mecz polskich siatkarzy! Nie dali najmniejszych szans Kanadzie i wygrali grupę [WIDEO]

Rafal Oleksiewicz / PressFocus
Autor: Maciej Pietrasik 1 sie 2021 | 03:22
Reprezentacja Polski siatkarzy ze znakomitej strony pokazała się w ostatnim meczu fazy grupowej podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. "Biało-Czerwoni" rozbili Kanadę, zwyciężając w trzech setach.
Po falstarcie w meczu z Iranem polscy siatkarze zaczęli rozkręcać się w stolicy Japonii. Później wygrywali z Włochami, Wenezuelą oraz Japonią, a Vital Heynen podkreślał, że jego podopieczni prezentują się coraz lepiej.
Spotkanie z Kanadą to potwierdziło. Nasz zespół od początku bardzo dobrze spisywał się na zagrywce. Po serii serwisów Bartosza Kurka "Biało-Czerwoni" prowadzili w pierwszym secie 12:6.
Później jeszcze powiększali przewagę nad rywalami. Ostatecznie w pierwszej partii oddali rywalom zaledwie 15 punktów. Ich przewaga w każdym aspekcie siatkarskiego rzemiosła nie ulegała wątpliwości.
W drugim secie nasz zespół również szybko wyszedł na komfortowe prowadzenie. Było już 8:4, lecz później Polacy mieli mały kryzys. Po tym, jak Kanada zdobyła pięć punktów z rzędu, zrobiło się 14:17.
Taki stan rzeczy trwał jednak bardzo krótko. Przy stanie 20:21 na zagrywce stanął Wilfredo Leon i popisał się dwoma asami serwisowymi. Kanadyjczycy do końca seta nie byli w stanie zdobyć choćby jednego punktu.
W trzeciej odsłonie rozpędzeni Polacy zaczęli wręcz miażdżyć rywali. Doskonale funkcjonował nie tylko atak oraz zagrywka, ale przede wszystkim blok. Znakomicie spisywali się Kurek oraz Leon.
W efekcie nasz zespół wygrał tę partię do 16 i cały mecz 3-0. Podopieczni Vitala Heynena zwyciężyli tym samym w grupie A i zameldowali się w ćwierćfinale. W nim zmierzą się z Francją. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.

Polska - Kanada 3-0 (25:15, 25:21, 25:16)

2720 PLN

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład, z obrotem 1x po dowolnym kursie! Do tego 20 PLN za darmo i 2100 PLN od drugiej wpłaty

1500 PLN

Zwrot do 1300 PLN, jeśli zakończysz pierwszy tydzień na minusie, oraz 200 PLN podwojenia pierwszej wpłaty

Fuksiarz
500 PLN

Cashback 500zł bez obrotu na start, a potem cashback od każdego kuponu. Kod promocyjny MECZYKI

Dyskusja 30

1 sie 2021 | 03:34
0
Chociaż siatka nie jest najpopularniejszym sportem w pl, to czuję dumę że mamy tak świetny zespół! Po ZŁOTO!!???
1 sie 2021 | 09:32
0
Jednak ta piłka nożna na 1 miejscu, ale można o siatkówce mówić, że to drugi sport drużynowy w PL, jeśli chodzi o popularność.
1 sie 2021 | 03:35
0
Panowie jest moc 💪💪🇵🇱💪💪
1 sie 2021 | 03:38
0
Teraz tylko chłodna głowa i wierzę,że uda się przełamać klątwę ćwierćfinału,a dalej oby już z górki 🇵🇱🇵🇱🇵🇱
1 sie 2021 | 08:34
0
Teraz Francja która zaczyna sie rozpędzać wiec będzie cieżko. Później w półfinale tez jakaś topowa ekipa będzie.
1 sie 2021 | 11:41
0
To prawda,ale jak się chce walczyć o medale to trzeba być nastawionym,że na swojej drodze będzie spotykać się same topowe ekipy.Zresztą nasza reprezentacja też jest topową ekipą,byle forma im dopisała.
1 sie 2021 | 03:49
0
Chlopaki się rozkręcają
1 sie 2021 | 08:37
0
Teraz Francja która wygrała z Rosją 3;0 i była blisko zwycięstwa z Brazylią.
1 sie 2021 | 11:53
0
Frncja wygrała z Rosją 3-1, ale fakt, że podobnie jak nasi z meczu na mecz są coraz lepsi.
W czerwcu podczas rozgrywek Ligi Narodów przegraliśmy z nimi w tie-breaku, ale to już był chyba ostatni mecz, gdzie oni mieli pętlę na szyi a my pewny awans do Final Four. Myślę, że i Argentyna i USA byłyby łatwiejszymi rywalami, ale na tym etapie zostają już same mocne ekipy.
1 sie 2021 | 03:56
0
GANG ŁYSEGO z znowu w akcji. Brawo 💪👏
1 sie 2021 | 05:48
0
Ten Łysy to jeden z najlepszych siatkarzy świata. Gang Łysego. Podoba mi się! :)
1 sie 2021 | 14:27
0
Według większości to Leon jest najlepszym siatkarzem świata.
1 sie 2021 | 15:22
0
Zgadza się. Dlatego napisałem "jeden z najlepszych".
1 sie 2021 | 06:23
0
Brawo jest moc Oni sie rozpędzają Zloto jest naprawdę w ich zasiegu💪💪💪
1 sie 2021 | 03:52
0
W tak średnej grupie to był obowiązek. I dlatego z silnej grupy B będzie jakiś trudny przeciwnik w 1/4
0
Rywal ciężki, ale mogłoby być gorzej :). Francja ma dużo jakości siatkarskiej, ale nie wytrzymuje presji wielkich turniejów. Według mnie kluczowy będzie tutaj blok i wyeliminowanie chociaż jednej strefy, ponieważ siła Francji opiera się w dużej mierze na kombinacyjnej grze i raczej nie będą w stanie utrzymać wysokiej skuteczności w ataku, grając prostą siatkówkę (mają genialnych siatkarzy, ale brakuje im takiego jednego ofensywnego killera, który może wygrać mecz w pojedynkę nawet pomimo prostej gry, ukrywając gorszą dyspozycję innego zawodnika (typu Kurek, Leon, Michałow, Anderson, Leal, Wallece)).
1 sie 2021 | 12:05
0
N'Gapeth jest trochę takim killerem, ale z grubsza zgadzam się z twoją opinią.
1 sie 2021 | 12:16
0
Jest moc. 💪
1 sie 2021 | 13:16
0
Kurek co nabuzowany gra to nie mam pytań.
1 sie 2021 | 21:41
0
Brawo nasi .
1 sie 2021 | 07:57
0
Brawo Polacy. Teraz po medal. Najlepiej zloto.
1 sie 2021 | 12:01
0
Koniec 2.seta: 21-19 dla Kanady i time-out po dwóch bombach serwisowych Leona, kolejne 2 punkty dla naszej drużyny ( w polu zagrywki ciągle Leon :-), kolejny czas dla Kanady z nadzieją, że kota Leona uda się zdeprymować, ten jednak nic sobie z tego nie robi i zdobywamy kolejne dwa punkty, wygrywając seta.
Kurek i Leon to giganci tej dyscypliny, ale dzisiaj to już była TA siatkówka. Kochanowski, Bieniek, w końcu nasz playmaker Drzyzga, nie wiem, kogo bardziej chwalić. To był prawie idealny mecz, Fabian jednak wiedział co mówi po tej pierwszej wpadce z Iranem.
2 sie 2021 | 13:05
0
Mniej WF-u w Szkole a więcej religii i sukcesy przyjdą same. Jesteśmy sportową pustynią a będzie jeszcze gorzej. Pozdrawiam.
1 sie 2021 | 12:44
0
Skąd wiadomo, że zagramy z Francją?
Został przecież jeszcze mecz USA-Argentyna. Przy zwycięstwie Argentyny 3:2 byłby następujący układ:
3. Francja - 8
4. Argentyna - 7
5. USA - 7
1 sie 2021 | 13:11
0
Wygląda na to, że masz rację, a już zdwóch wiarygodnych źródeł dowiedziałem się, że na 100% bedzie to Francja. Ten scenariusz, a więc 3-2dla Argentyny spowoduje, że zagramy właśnie z tą ostatnią.
1 sie 2021 | 13:50
0
A jednak nie masz racji. W pierwszej kolejności liczy się bowiem nie liczba punktów, tylko.... zwycięstwa 😂
Totalny bezsens. Oglądam sport od prawie 40 lat i nigdy w żadnej dyscyplinie tak jeszcze nie było.