Znakomity mecz polskich siatkarzy! Nie dali najmniejszych szans Kanadzie i wygrali grupę [WIDEO]

Rafal Oleksiewicz / PressFocus
Reprezentacja Polski siatkarzy ze znakomitej strony pokazała się w ostatnim meczu fazy grupowej podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. "Biało-Czerwoni" rozbili Kanadę, zwyciężając w trzech setach.
Po falstarcie w meczu z Iranem polscy siatkarze zaczęli rozkręcać się w stolicy Japonii. Później wygrywali z Włochami, Wenezuelą oraz Japonią, a Vital Heynen podkreślał, że jego podopieczni prezentują się coraz lepiej.
Spotkanie z Kanadą to potwierdziło. Nasz zespół od początku bardzo dobrze spisywał się na zagrywce. Po serii serwisów Bartosza Kurka "Biało-Czerwoni" prowadzili w pierwszym secie 12:6.
Później jeszcze powiększali przewagę nad rywalami. Ostatecznie w pierwszej partii oddali rywalom zaledwie 15 punktów. Ich przewaga w każdym aspekcie siatkarskiego rzemiosła nie ulegała wątpliwości.
W drugim secie nasz zespół również szybko wyszedł na komfortowe prowadzenie. Było już 8:4, lecz później Polacy mieli mały kryzys. Po tym, jak Kanada zdobyła pięć punktów z rzędu, zrobiło się 14:17.
Taki stan rzeczy trwał jednak bardzo krótko. Przy stanie 20:21 na zagrywce stanął Wilfredo Leon i popisał się dwoma asami serwisowymi. Kanadyjczycy do końca seta nie byli w stanie zdobyć choćby jednego punktu.
W trzeciej odsłonie rozpędzeni Polacy zaczęli wręcz miażdżyć rywali. Doskonale funkcjonował nie tylko atak oraz zagrywka, ale przede wszystkim blok. Znakomicie spisywali się Kurek oraz Leon.
W efekcie nasz zespół wygrał tę partię do 16 i cały mecz 3-0. Podopieczni Vitala Heynena zwyciężyli tym samym w grupie A i zameldowali się w ćwierćfinale. W nim zmierzą się z Francją. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.

Polska - Kanada 3-0 (25:15, 25:21, 25:16)