Znamy komplet niemieckich pucharowiczów! Dramatyczna końcówka sezonu Bundesligi

screen youtube
Autor: Wojciech_Falenta 14 maj 2022 | 17:27
Union Berlin pokonał u siebie Bochum 3:2 w ramach ostatniej kolejki Bundesligi i zapewnił sobie awans do następnej edycji Ligi Europy. W tych samych rozgrywkach wystąpi również Freiburg, który uległ na wyjeździe Bayerowi Leverkusen 1:2.
Przystępując do ostatniej serii gier niemieckiej ekstraklasy, Freiburg miał jeszcze szansę na awans nawet do Ligi Mistrzów. Musiał jednak wygrać na wyjeździe z trzecim w tabeli Bayerem Leverkusen i liczyć na to, że czwarty w klasyfikacji RB Lipsk przegra w Bielefeld z broniącą się przed spadkiem Arminią.
Ostatecznie nie doszedł do skutku żaden z powyższych warunków.
Rewelacja zakończonego sezonu Bundesligi nie zdołała sprawić niespodzianki na BayArena, mimo że była blisko objęcia prowadzenia, kiedy przed przerwą w poprzeczkę trafił Lucas Hoeler.
Druga połowa długo należała do gospodarzy. Najpierw bramkę dla Bayeru zdobył Lucas Alario, a przyszłoroczny uczestnik Ligi Mistrzów miał następnie szanse na strzelenie kolejnych goli.
Dramaturgia pojawiła się w samej końcówce. W 88. minucie do wyrównania doprowadził Janik Haberer, a biorąc pod uwagę, że RB Lipsk przegrywał 0:1 w Bielefeld, Freiburg potrzebował jeszcze tylko jednej bramki, by zapewnić sobie historyczny start w Lidze Mistrzów.
Doliczony czas gry przyniósł jednak podwójne rozczarowanie dla kibiców Freiburga. Po pierwsze, RB Lipsk wyrównał na Schueco Arena. Po drugie, na BayArena decydującą bramkę zdobyli gospodarze.

0
Podopieczni Christana Streicha zakończyli sezon na szóstym miejscu w tabeli Bundesligi. Rzutem na taśmę prześcignął ich bowiem Union Berlin. Stołeczna drużyna pokonała dziś przed własną publicznością Bochum, mimo że w drugiej połowie wypuściła z rąk dwubramkowe prowadzenie, a spotkanie rozstrzygnęło w końcówce drugie w tym meczu trafienie Taiwo Awoniyiego.
Union zapewnił sobie drugi z rzędu start w europejskich pucharach. Po ubiegłorocznym występie w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy tym razem - tak jak Freiburg - zagra w rozgrywkach Ligi Europy.