Arsenal przegrał, ale obronił awans do ćwierćfinału Ligi Europy. Roma drugi raz lepsza od Szachtara [WIDEO]

MDI/shutterstock.com
Autor: Marcin Karbowski 18 mar 2021 | 20:47
Poznaliśmy trzech ćwierćfinalistów Ligi Europy. Awans do tej fazy rozgrywek wywalczyły Arsenal, Granada i AS Roma.

Arsenal - Olympiakos 0:1

Gospodarze mogli grać spokojnie, bo z wyprawy do Pireusu przywieźli solidną zaliczkę. Wygrali tam 3:1. Oznaczało to, że Olympiakos musiał zwyciężyć 3:0, by awansować.
Grecy rzeczywiście wygrali w Londynie, ale skromnie - tylko 1:0. Zwycięskiego gola strzelili na początku drugiej połowy. Olympiakos wyprowadził wtedy szybki atak po stracie Ceballosa. W pole karne wpadł El Arabi, uderzył w kierunku bramki, a odbita od jednego z obrońców piłka wpadła do siatki.
Arsenal w końcówce miał kilka dogodnych okazji do wywalczenia remisu. Najlepszą zmarnował Aubameyang, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem Olympiakosu kopnął obok słupka.

Molde - Granada 2:1

Strat z pierwszego spotkania nie odrobili też gracze Molde. Mecz rozwijał się obiecująco dla Szwedów, którzy objęli prowadzenie w 29. minucie. Piłkę do własnej bramki skierował wtedy Jesus Vallejo.
Awans Granady przypieczętował Roberto Soldado, który świetnym uderzeniem głową wbił piłkę do siatki w 72. minucie. Doświadczony Hiszpan pojawił się na boisku zaledwie osiem minut wcześniej.
Molde w końcówce zapewniło sobie zwycięstwo. W 90. minucie rzut karny wykorzystał Hestad, ale jego gol był bez znaczenia dla losów dwumeczu.

Szachtar - AS Roma 1:2

Rywalizacja Szachtara z Romą była rozstrzygnięta po pierwszym meczu. Rzymianie wygrali u siebie aż 3:0.
Bohaterem rewanżu był Borja Majoral, który strzelił dwa gole dla drużyny Paulo Fonseki. Szachtar odpowiedział raz - do siatki trafił Junior Moraes.
TYLKO DO 19.06, 23:59. Bez wpłaty własnej, bez ryzyka i bez obrotu w ETOTO z kodem MECZYKI5 - SPRAWDŹ

2720 PLN

Oferta na EURO 2020 w Fortunie! 600 PLN bez ryzyka, 20 PLN bez depozytu i 2100 PLN od wpłaty!

584 PLN

Z kodem promocyjnym MECZYKI cashback 500 PLN + freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + bonus 50 PLN

ETOTO
Tylko do 19.06!

TYLKO DO 19.06, GODZ. 23:59! 5 PLN bez depozytu i 100 PLN zakład bez ryzyka, bez obrotu. Jeśli przegrasz, otrzymujesz kasę z powrotem i możesz ją od razu wypłacić.

Dyskusja 13

18 mar 2021 | 20:49
0
Jak Tottenham przegra z Dinamem to nieźle będzie
18 mar 2021 | 20:51
0
Jazda Dinamo! Całym sercem za Chorwatami!
Kto by się spodziewał,że Dinamo postawi taki opór Totkom.Piękny mecz.
0
Kto by się spodziewał,że Dinamo postawi taki opór Totkom.Piłka w grze,a emocje rosną.
18 mar 2021 | 21:03
0
David Luiz pokazał klase, moja babcia by tam noge wsadziła a ten sie cofa w pole karne jak by na niego z nożem szedł
18 mar 2021 | 20:52
0
Dobre w tym meczu było jak fizjotrapełta Olympiakosu sprawdzał czy Ba ma nadal móżg.Jak wiadomo dłuższe oglądanie meczów lub przebywanie na mórawie zniektórymi zawodnikami arsenaliku może skótkować odmużdzeniem.
18 mar 2021 | 20:54
0
Powiedział do sędziego "jebałem Twoją słowiańską żonę prawdopodobnie chodziło mu o tę polkę cichodajkę"
0
Arsenal to Pe_dały. To widać wyraźnie. Dlatego ma tak wielu kibiców na meczykach. Oni też lubią obciąganko.
18 mar 2021 | 20:58
0
Jaki ten Arsenal jest cienki
18 mar 2021 | 21:01
0
kilka zmian i wszystko się tam sypie. Bellerin poziom b klasy, elneny, ceballos i nagle domino JEB
A tak w ogóle tych graczom brakuje odpowiedniej mentalnośći i o ile Arteta to dobry trener to psychiki im nie wytrenuje. Nawiązuje do Auby np, który wyglądał jakby miał pełne gacie.. tyle setek a on w głowie ma ostatni mecz Olympiakosu tutaj i tą setkę przez którą nie awansowaliśmy.
18 mar 2021 | 20:50