Arsenal przegrał, ale obronił awans do ćwierćfinału Ligi Europy. Roma drugi raz lepsza od Szachtara [WIDEO]

MDI/shutterstock.com
Autor: Marcin Karbowski 18 mar 2021 | 20:47
Poznaliśmy trzech ćwierćfinalistów Ligi Europy. Awans do tej fazy rozgrywek wywalczyły Arsenal, Granada i AS Roma.

Arsenal - Olympiakos 0:1

Gospodarze mogli grać spokojnie, bo z wyprawy do Pireusu przywieźli solidną zaliczkę. Wygrali tam 3:1. Oznaczało to, że Olympiakos musiał zwyciężyć 3:0, by awansować.
Grecy rzeczywiście wygrali w Londynie, ale skromnie - tylko 1:0. Zwycięskiego gola strzelili na początku drugiej połowy. Olympiakos wyprowadził wtedy szybki atak po stracie Ceballosa. W pole karne wpadł El Arabi, uderzył w kierunku bramki, a odbita od jednego z obrońców piłka wpadła do siatki.
Arsenal w końcówce miał kilka dogodnych okazji do wywalczenia remisu. Najlepszą zmarnował Aubameyang, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem Olympiakosu kopnął obok słupka.

Molde - Granada 2:1

Strat z pierwszego spotkania nie odrobili też gracze Molde. Mecz rozwijał się obiecująco dla Szwedów, którzy objęli prowadzenie w 29. minucie. Piłkę do własnej bramki skierował wtedy Jesus Vallejo.
Awans Granady przypieczętował Roberto Soldado, który świetnym uderzeniem głową wbił piłkę do siatki w 72. minucie. Doświadczony Hiszpan pojawił się na boisku zaledwie osiem minut wcześniej.
Molde w końcówce zapewniło sobie zwycięstwo. W 90. minucie rzut karny wykorzystał Hestad, ale jego gol był bez znaczenia dla losów dwumeczu.

Szachtar - AS Roma 1:2

Rywalizacja Szachtara z Romą była rozstrzygnięta po pierwszym meczu. Rzymianie wygrali u siebie aż 3:0.
Bohaterem rewanżu był Borja Majoral, który strzelił dwa gole dla drużyny Paulo Fonseki. Szachtar odpowiedział raz - do siatki trafił Junior Moraes.

2720 PLN

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład, z obrotem 1x po dowolnym kursie! Do tego 20 PLN za darmo i 2100 PLN od drugiej wpłaty

1500 PLN

Zwrot do 1300 PLN, jeśli zakończysz pierwszy tydzień na minusie, oraz 200 PLN podwojenia pierwszej wpłaty

Fuksiarz
500 PLN

Cashback 500zł bez obrotu na start, a potem cashback od każdego kuponu. Kod promocyjny MECZYKI

Dyskusja 13

18 mar 2021 | 20:49
0
Jak Tottenham przegra z Dinamem to nieźle będzie
18 mar 2021 | 20:51
0
Jazda Dinamo! Całym sercem za Chorwatami!
Kto by się spodziewał,że Dinamo postawi taki opór Totkom.Piękny mecz.
0
Kto by się spodziewał,że Dinamo postawi taki opór Totkom.Piłka w grze,a emocje rosną.
18 mar 2021 | 21:03
0
David Luiz pokazał klase, moja babcia by tam noge wsadziła a ten sie cofa w pole karne jak by na niego z nożem szedł
18 mar 2021 | 20:52
0
Dobre w tym meczu było jak fizjotrapełta Olympiakosu sprawdzał czy Ba ma nadal móżg.Jak wiadomo dłuższe oglądanie meczów lub przebywanie na mórawie zniektórymi zawodnikami arsenaliku może skótkować odmużdzeniem.
18 mar 2021 | 20:54
0
Powiedział do sędziego "jebałem Twoją słowiańską żonę prawdopodobnie chodziło mu o tę polkę cichodajkę"
0
Arsenal to Pe_dały. To widać wyraźnie. Dlatego ma tak wielu kibiców na meczykach. Oni też lubią obciąganko.
18 mar 2021 | 20:58
0
Jaki ten Arsenal jest cienki
18 mar 2021 | 21:01
0
kilka zmian i wszystko się tam sypie. Bellerin poziom b klasy, elneny, ceballos i nagle domino JEB
A tak w ogóle tych graczom brakuje odpowiedniej mentalnośći i o ile Arteta to dobry trener to psychiki im nie wytrenuje. Nawiązuje do Auby np, który wyglądał jakby miał pełne gacie.. tyle setek a on w głowie ma ostatni mecz Olympiakosu tutaj i tą setkę przez którą nie awansowaliśmy.
18 mar 2021 | 20:50