Znicz Pruszków awansował do Fortuna I Ligi! Motor Lublin rzutem na taśmę wywalczył baraże

Krzysztof Porebski/Pressfocus
Ostatnia kolejka eWinner 2. Ligi obfitowała w ogromne emocje. Awans na wyższy poziom rozgrywkowy uzyskał Znicz Pruszków.
Przed ostatnim meczem pewny awans mieli jedynie piłkarze Polonii Warszawy. Z kolei aż sześć drużyn miało szansę na zajęcie drugiej lokaty.
Ostatecznie wicemistrzem trzeciego poziomu rozgrywkowego został Znicz Pruszków. Zespół ten wygrał 1:0 z Hutnikiem Kraków.
Małopolski zespół od 72. minuty grał w dziesiątkę. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Kamil Wenger.
Znicz błyskawicznie wykorzystał grę w przewadze. W 80. minucie do siatki trafił Krystian Pomorski. Gol 27-latka pozwolił zdobyć komplet punktów i wywalczyć awans na zaplecze Ekstraklasy.
Do samego końca trwała za to walka o zajęcie czterech miejsc barażowych. W pewnym momencie poza czołową szóstkę wypadł Motor Lublin, który przegrywał z Polonią Warszawa. Bramkę dla mistrzów zdobył Paweł Tomczyk.
Motor rzutem na taśmę zdobył punkt na wagę miejsca w barażach. W 90. minucie do remisu doprowadził Rafał Król.
Jedno oczko wystarczyło, aby ekipa prowadzona przez Goncalo Feio zakończyła sezon na szóstym miejscu. W barażach zagra z Kotwicą Kołobrzeg, które zremisowała 1:1 z Pogonią Siedlce. W drugiej parze zmierzą się Wisła Puławy i Stomil Olsztyn.
Adam Kłos04 Jun 2023 · 20:04