Zwycęstwo AZ Alkmaar z RKC Waalwijk

youtube.com
Zespół AZ Alkmaar wygrał na wyjeździe z RKC Waalwijk 2:0 (2:0) w meczu 2. kolejki Eredivisie. Goście są liderem tabeli z kompletem punktów.
Piłkarze z Alkmaar zwycięstwo zapewnili sobie jeszcze przed przerwą. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Oussama Idrissi. Marokańczyk ma w tym sezonie już trzy ligowe bramki w dorobku.
Przy obu golach asystował Myron Boadu.
Od 53. minuty gospodarze mieli utrudnione zadanie, by odrobić straty. Czerwoną kartkę za faul otrzymał Jurien Gaari.
AZ Alkmaar prowadzi w tabeli Eredivisie, mając na koncie 6 punktów. RKC Waalwijk jest na przedostatnim, 17. miejscu, jeszcze bez punktów.
W innym niedzielnym meczu holenderskiej ekstraklasy SC Heerenveen zremisowało u siebie z Feyenoordem Rotterdam 1:1. W ekipie gospodarzy całe spotkanie na ławce przesiedział Filip Bednarek.