Zwycięstwo Atletico Madryt w lidze hiszpańskiej! Bramki Felixa i Moraty [WIDEO]

Alter Photos/Pressfocus
Atletico Madryt zaliczyło zwycięstwo w 15. kolejce ligi hiszpańskiej. "Los Colchoneros" pokonali Elche 2:0.
Przed pierwszym gwizdkiem najmocniej ze wszystkich piłkarzy wyróżniał się Antoine Griezmann. Francuz po przegranym finale mistrzostw świata zdecydował się na ekstrawagancki kolor włosów.
Mecz został poprzedzony minutą ciszy w hołdzie dla Pelego. Legendarny Brazylijczyk zmarł w wieku 82 lat.
Na boisku od samego początku przeważali gospodarze z Civitas Metropolitano. Podopieczni Diego Simeone mieli znacznie wyższe posiadanie piłki, kontrolując przebieg spotkania.
W 19. minucie Yannick Carrasco mógł otworzyć wynik meczu. Strzał belgijskiego skrzydłowego obronił dobrze ustawiony Edgar Badia. W 37. minucie Joao Felix doszedł do groźnej sytuacji strzeleckiej. Reprezentant Portugalii nie zdołał jednak trafić do siatki.
Od 45. minuty Elche grało w dziesiątkę. Gonzalu Verdu otrzymał czerwoną kartkę za sfaulowanie Alvaro Moraty.
Na początku drugiej połowy Atletico przeprowadziło ciekawy atak z udziałem Pablo Barriosa, Joao Felixa i Antoine'a Griezmanna. Ten ostatni zakończył akcję nieskutecznym strzałem.
W 53. minucie wyrównały się siły na boisku. Mario Hermoso wyleciał z boiska po obejrzeniu drugiej żółtej kartki, przez co gospodarze również musieli grać w dziesiątkę.
Podopiecznym Simeone nie przeszkodziło wykluczenie Hermoso. Wręcz przeciwnie, chwilę po czerwonej kartce do siatki trafił Joao Felix, któremu asystował Griezmann.
Na kwadrans przed końcem madrytczycy zdobyli kolejną bramkę. Tym razem Edgara Badię pokonał Alvaro Morata. Znów kluczowe podanie w całej akcji zanotował Griezmann.
Elche kończyło mecz w dziewiątkę po czerwonej kartce Domingosa Quiny. Atletico dowiozło dwubramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka. "Los Colchoneros" zajmują obecnie trzecie miejsce w ligowej tabeli. Elche jest ostatnie.
Adam Kłos29 Dec 2022 · 23:27