Nadchodzące

Zwycięstwo Chicago Fire w meczu domowym, grał Przemysław Frankowski

Przemysław Frankowski
Źródło zdjęcia: Igor Panevski / shutterstock.com

Zawodnicy Chicago Fire pokonali u siebie Montreal Impact 3:2 (2:1) w niedzielnym meczu 26. kolejki amerykańskiej ligi MLS, rozegranym w ramach Konferencji Wschodniej.

Na SeatGeek Stadium gospodarze objęli prowadzenie już w 8. minucie. Wówczas Bastian Schweinsteiger dośrodkował do Dax McCarty'ego, który zdołał z kolei pokonać golkipera rywali.

Nieco ponad dziesięć minut później prowadzenie Chicago Fire powiększył Nemanja Nikolić. Węgier to były piłkarz w Legii Warszawa, a w jej barwach występował w latach 2015-2016.

W 34. minucie przyjezdni zdobyli bramkę kontaktową. Sędzia podyktował rzut karny, a na gola zamienił go Saphir Taider.

Po zmianie stron goście doprowadzili do wyrównania za sprawą trafienia Bacary'ego Sagny w 76. minucie, jednak trafienie na wagę zwycięstwa gospodarzy zapisał na swoim koncie Bastian Schweinsteiger w 88. minucie.

Mecz na ławce rezerwowych Chicago Fire rozpoczął Przemysław Frankowski, który pojawił się na boisku w 56. minucie i zmienił Nemanję Nikolica. Dla Polaka był to 23. ligowy występ w tym sezonie.

Podopieczni Veljko Paunovica zajmują obecnie 10. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej i mają na koncie 30 punktów. Drużyna, którą prowadzi Remi Garde z dorobkiem 33 "oczek" plasuje się na 7. lokacie.