Zwycięstwo Juventusu Turyn w hicie Serie A. Zdecydowały bramki Moraty i Rabiota [WIDEO]

Zwycięstwo Juventusu w hicie Serie A. Zdecydowały bramki Moraty i Rabiota [WIDEO]
Pressfocus/C. Benedetto
Autor: Adam Kłos 6 mar 2021 | 22:36
Juventus pokonał Lazio 3:1. "Bianconeri" wygrali, mimo że spotkanie na ławce rezerwowych rozpoczął Cristiano Ronaldo.
Początkowo turyńczycy nie wiedzieli, jak poradzić sobie bez swojego lidera. Akcje podopiecznych Andrei Pirlo się nie kleiły, co skrzętnie wykorzystali goście ze stolicy Włoch. Pierwszą bramkę w spotkaniu zdobył Joaquin Correa. Napastnik Lazio przejął piłkę po kuriozalnej stracie Dejana Kulusevskiego, następnie zwiódł Demirala i pokonał Wojciecha Szczęsnego.
Kilka minut później Sergej Milinković-Savić mógł podwyższyć prowadzenie. Środkowy pomocnik oddał mocny strzał, ale Szczęsny wyciągnął się jak struna i sparował futbolówkę na rzut rożny.
Po fali ataków Lazio gospodarze z Turynu zaczęli dochodzić do głosu pod koniec pierwszej połowy. W 39. minucie do remisu doprowadził Adrien Rabiot. Francuz bardzo mocnym strzałem lewą nogą pokonał Pepe Reinę.
Druga połowa mogła rozpocząć się od pięknego trafienia. Federico Chiesa nawinął rywala, wykonując ruletkę w polu karnym, ale jego uderzenie nie było precyzyjne.
Juventus dopiął swego w 57. minucie. Chiesa napędził szybką akcję turyńczyków, wypuścił Alvaro Moratę na wolne pole, a Hiszpan wpakował futbolówkę do siatki strzałem słabszą nogą. Kilkadziesiąt sekund później Morata skompletował dublet. Snajper wykorzystał rzut karny sprokurowany przez Milinkovicia-Savicia.
Lazio już nie zdołało odwrócić losów spotkania. W 69. minucie na murawie pojawił się Cristiano Ronaldo, ale tym razem zanotował dość cichy występ.
"Stara Dama" wygrała 3:1 i zajmuje obecnie trzecie miejsce w lidze. Lazio jest siódme.

1510 PLN

Oferta powitalna 1200 1510 PLN złożona z aż trzech bonusów! 281 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

1600 PLN

Na start 1600 PLN: gra bez ryzyka do 600 zł, bonus od depozytu 1000 PLN. Kod MEGABONUS

584 PLN

Z kodem promocyjnym MECZYKI cashback 500 PLN + freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + bonus 50 PLN

Dyskusja 15

7 mar 2021 | 00:01
A teraz w punktach:
1. MVP tego meczu wg mnie - Federico Chiesa! Był genialny, wszędzie było go pełno, grał na pełnym zaangażowaniu, a te przyspieszenia z piłką i podania do kolegów - wspaniałe.
W 25 minucie po jego akcji w polu karnym obrońca Lazio wyraźnie sparował piłkę ręką w polu karnym i powinna być jedenastka dla Juve.
W 50 minucie wykonał wspaniałą indywidualną akcję przeciwko Lazio, ze wspaniałym zwodem w polu karnym i tylko wykończenia ostatecznie zabrakło, bo strzelił minimalnie obok bramki. Gdyby był zakończył tą akcje bramką, to jutro wszyscy by o tym mówili, bo to było zrobione a la Zinedine Zidane.
2. Arthur po powrocie do gry jest beznadziejny. Zawsze się mówiło, że on nie traci piłki, najwyżej ją szybko do kogoś poda, a dziś niestety tracił, nie nadążał.
3. Wojtek Szczęsny - klasa światowa! Co miał dziś do zrobienia, to zrobił wspaniale z nawiązką. Przy straconej bramce nie miał nic do powiedzenia.
4. Bernardeschi - aż mi szkoda się zrobiło tego piłkarza dziś w meczu z Lazio, bo było widać, że on z całej siły chce być dobry i przydatny dla Juventusu, że chce w jakiś sposób zabłysnąć i coś udowodnić swoją grą, ale niestety mu nie wychodziło. :(
5. CR7 - nie musiał dziś wchodzić na boisko przy takim wyniku. Pirlo go jednak wpuścił na plac gry , ale chyba tylko po to , żeby zestresować jeszcze dodatkowo obrońców Lazio. ;)
0
W 50 minucie wykonał wspaniałą indywidualną akcję przeciwko Lazio, ze wspaniałym zwodem w polu karnym i tylko wykończenia ostatecznie zabrakło, bo strzelił minimalnie obok bramki. Gdyby był zakończył tą akcje bramką, to jutro wszyscy by o tym mówili, bo to było zrobione a'la Zinedine Zidane.
7 mar 2021 | 14:43
FORZA JUVE!
0
Niestety melanż mnie wczoraj poniósł, ale obejrzałem dziś na kacu powtórkę tego meczu i to danie smakowało mi wybornie. W końcu Juventus z jajami, szacun. Aha, Federico Chiesa to jest straszny kocur, mamy kapitalnego piłkarza na lata. To nasz najlepszy transfer w tym sezonie.
FORZA JUVE!
6 mar 2021 | 22:45
0
Juve zdobędzie mistrza mimo, że jestem kibicem Milanu.
7 mar 2021 | 00:53
Oby.
0
Oby.
6 mar 2021 | 23:28
Oglądałem mecz i podobała mi się jedynie druga połowa. W pierwszej dosyć szybko straciliśmy bramkę , a potem modliliśmy się , żeby w jakiś sposób to wyrównać. Dodam że graliśmy przeciwko Lazio w pierwszej odsłonie spotkania beznadziejnie. Udało się wyrównać wynik meczu i na przerwę zeszliśmy po ładnym trafieniu Adriena Rabiot z wynikiem 1:1
Druga połowa zupełnie inna, ładna dla oka kibica Juventusu, bo to my dyktowaliśmy tempo gry, to my strzelaliśmy bramki i my rządziliśmy na boisku. Wynik 3:1 z Lazio - naprawdę dobry mecz.
0
Druga połowa zupełnie inna, ładna dla oka kibica Juventusu, bo to my dyktowaliśmy tempo gry, to my strzelaliśmy bramki i my rządziliśmy na boisku. Wynik 3:1 z Lazio - naprawdę zasłużony.
6 mar 2021 | 22:42
0
czyli co? bo jak widać po tym spotkaniu problem nie leży na lini pomocy czy taktyki pirlo a w składzie nie pojawił się pewien piłkarz z numerem 7 a mecz był jednym z lepszych jeśli chodzi o juve w tym sezonie
7 mar 2021 | 01:08
Ale pierwsza połowa meczu była beznadziejna dla Juventusu. Dopiero w drugiej się odrodziliśmy. Poza tym ten "pewien piłkarz z numerem 7" się w przerwie i po przerwie intensywnie rozgrzewał, potem przebierał i to też był czynnik psychologiczny dla drużyny Lazio. Drużyna z Rzymu pomyślała:
1. Grają u siebie.
2. Zaczynają kontrolować wynik.
3. Za chwilę wejdzie na boisko główny ich snajper.
4. Jak już wszedł to wszystko było pozamiatane i nic nie musiał robić.
5. Siły Ronaldo zaoszczędzone na pojedynej rewanżowy z Porto.
0
5. Siły Ronaldo zaoszczędzone na pojedynek rewanżowy z Porto.
7 mar 2021 | 09:47
0
Problem nie leży w lini pomocy... No nie wierze... bo co bo Rabiot strzelił ładną bramkę od święta?? Właśnie problem leży tylko w pomocy, bo jak widać bramki ma kto strzelać i karne tez wcale Ronaldo strzelać nie musi bo ktokolwiek to może robić.
7 mar 2021 | 11:09
0
no może problem leży w bentancurze ale dzisiaj pomoc zagrała z odpowiednią intensywnością i odpowiednio wspierała ofensywę nawet pomijając tą bramkę rabiota zagrali dobry mecz i to przeciwko lazio bo przeciwko większości drużyn to leżeli i kwiczeli
7 mar 2021 | 11:19
0
Rabiot i Bentancur to najsłabsze ogniwa Juve a najgorsze jest to, że ani Arthur nie daje tyle ile oczekiwano ani Ramsey, bo co chwile wypada z gry przez urazy a Mckennie dopiero się rozwija i czas pokaże co z niego będzie.
0
Pięknie, król futbolu CR7 będzie wypoczęty na mecz PORTO i załatwi swoich rodaków.
6 mar 2021 | 22:52