Zwycięstwo Juventusu Turyn w hicie Serie A. Zdecydowały bramki Moraty i Rabiota [WIDEO]

Zwycięstwo Juventusu w hicie Serie A. Zdecydowały bramki Moraty i Rabiota [WIDEO]
Pressfocus/C. Benedetto
Juventus pokonał Lazio 3:1. "Bianconeri" wygrali, mimo że spotkanie na ławce rezerwowych rozpoczął Cristiano Ronaldo.
Początkowo turyńczycy nie wiedzieli, jak poradzić sobie bez swojego lidera. Akcje podopiecznych Andrei Pirlo się nie kleiły, co skrzętnie wykorzystali goście ze stolicy Włoch. Pierwszą bramkę w spotkaniu zdobył Joaquin Correa. Napastnik Lazio przejął piłkę po kuriozalnej stracie Dejana Kulusevskiego, następnie zwiódł Demirala i pokonał Wojciecha Szczęsnego.
Kilka minut później Sergej Milinković-Savić mógł podwyższyć prowadzenie. Środkowy pomocnik oddał mocny strzał, ale Szczęsny wyciągnął się jak struna i sparował futbolówkę na rzut rożny.
Po fali ataków Lazio gospodarze z Turynu zaczęli dochodzić do głosu pod koniec pierwszej połowy. W 39. minucie do remisu doprowadził Adrien Rabiot. Francuz bardzo mocnym strzałem lewą nogą pokonał Pepe Reinę.
Druga połowa mogła rozpocząć się od pięknego trafienia. Federico Chiesa nawinął rywala, wykonując ruletkę w polu karnym, ale jego uderzenie nie było precyzyjne.
Juventus dopiął swego w 57. minucie. Chiesa napędził szybką akcję turyńczyków, wypuścił Alvaro Moratę na wolne pole, a Hiszpan wpakował futbolówkę do siatki strzałem słabszą nogą. Kilkadziesiąt sekund później Morata skompletował dublet. Snajper wykorzystał rzut karny sprokurowany przez Milinkovicia-Savicia.
Lazio już nie zdołało odwrócić losów spotkania. W 69. minucie na murawie pojawił się Cristiano Ronaldo, ale tym razem zanotował dość cichy występ.
"Stara Dama" wygrała 3:1 i zajmuje obecnie trzecie miejsce w lidze. Lazio jest siódme.
Adam Kłos06 Mar 2021 · 22:36