Zwycięstwo Polaków na mistrzostwach Europy! Kapitalny występ piłkarzy ręcznych w pierwszym meczu [WIDEO]

Rafał Rusek/Pressfocus
Reprezentacja polskich szczypiornistów rozpoczęła mistrzostwa Europy od zwycięstwa. W pierwszym meczu grupowym nasi zawodnicy wygrali z Austrią 36:31.
Wcześniej odbył się już jeden mecz w polskiej grupie. Niemcy wygrali z Białorusią 33:29.
Z kolei spotkanie podopiecznych Patryka Rombla rozpoczęło się od dwóch szybkich bramek Fabiana Poscha. Pierwsze trafienie dla Polski było dziełem Michała Daszka, który ściął do środka z prawej strony. Po chwili Gerald Zeiner posłał prawdziwą torpedę, która zatrzepotała w siatce.
Kolejne minuty należały do biało-czerwonych. Po świetnych akcjach Daszka i Szymona Sićki Polacy wyszli na prowadzenie 7:5. Następnie konsekwentnie trzymali rywali na dystans dwóch bramek.
Bardzo przytomnie grał dziś Mateusz Kornecki. Po dwóch błyskawicznych kontrach zainicjowanych przez bramkarza Polacy prowadzili już 16:12. Do przerwy wynik brzmiał 17:14 na korzyść ekipy Rombla.
Polacy doskonale rozpoczęli drugą połowę. Dzięki trafieniom Moryty i Sićki przewaga nad Austriakami wzrosła do pięciu punktów.
Na kwadrans przed końcem doszło do przepychanek między zawodnikami obu drużyn. Szymon Sićko sfaulował rywala, kiedy ten składał się do strzału. Jeden z liderów naszej kadry został za to zagranie wykluczony.
Sytuacja Polaków skomplikowała się, ale dalej formą strzelecką imponował Daszek. Na 10 minut przed końcem nadal prowadziliśmy pięcioma bramkami. Polacy już nie wypuścili zwycięstwa. Ostatecznie wygrali 36:31.
Kolejnym rywalem biało-czerwonych będą Białorusini. Drugie spotkanie grupowe odbędzie się w niedzielę o godzinie 20:30.
Polska - Austria 36:31 (17:14, 19:17)
Adam Kłos14 Jan 2022 · 22:07