Głosowanie "patriotyczne" nie jest sprawiedliwe?

Głosowanie "patriotyczne" nie jest sprawiedliwe?
Dodał: Kacper_Daderewicz 2 gru 2019 | 23:54

Dyskusja 18

3 gru 2019 | 11:17
0
O polaczkowym leczeniu kompleksów piszę często, bo niestety narody bez honoru bardzo często w ten sposób działają. Żeby nie było, nie tylko polacy tak robią, ale wśród ludzi cywilizowanych jest to oznaka po prostu braku honoru i godności. Człowiek z kręgosłupem moralnym zawsze zagłosuje za rywalem. Nota bene, Lewandowski czy Messi w plebiscytach indywidualnych nigdy na siebie nie głosowali. Ronaldo już tak.
W polaczkowie jest ostatnio moda na Eurowizję Junior, bo tam można głosować na swoich i polaczki mają "wielkie sukcesy", bo same na siebie zagłosowały, kiedy inni w zasadzie nie wiedzieli, że coś takiego w ogóle ma miejsce.
Zresztą argument o "całokształcie" też jest żenujący i jest po prostu kłamstwem. Różnica w karierze pomiędzy Messim i Lewandowskim jest równie gigantyczna, co między Lewandowskim i mną. Co więcej, Messi to chłopak z argentyńskiej prowincji, drugiego końca świata, który żył w biedzie i nie miał pieniędzy na leczenie. Lewandowski to chłopak z klasy średniej, z Unii Europejskiej. Ta bajka o jakiejś ciężkiej drodze Lewandowskiego jest tak kretyńska, że po prostu żenująca.
3 gru 2019 | 09:54
0
bardzo dobrze zrobił że głosował na lewego bo należy mu się to ale to tylko 6 pkt pozostałe 38 to zdecydowanie za mało za poprzedni sezon
Użytkownik usunięty
3 gru 2019 | 08:09
0
Widać Kacper Daderewicz nie bardzo pojmuje rzeczywistość, skoro musiał zadać takie pytanie. Złota Piłka to plebiscyt, w którym wybiera się najlepszego piłkarza. Jeżeli głosujesz na kogoś tylko dlatego, że jest twoim rodakiem, mimo że nie uważasz go za najlepszego piłkarza, to znaczy, że czujesz potrzebę podbudowania narodowego morale. Jest to oczywiście żałosne i wywodzi się z plemienności. Nie rozumiem, dlaczego Polaków miałaby cieszyć Złota Piłka dla Lewego, skoro:
a) byłaby niesprawiedliwa
b) Lewandowski nie ma z wami nic wspólnego, a reszta Polaków nie ma nic wspólnego z nim.
3 gru 2019 | 08:16
0
Czytałeś co powiedział Iwański? Zacytuje "Jedno z kryteriów dotyczy całokształtu kariery zawodnika. To ono spowodowało, że w tym roku dałem Lewandowskiemu maksymalną liczbę punktów przed Messim. Uznałem, że jego historia na to zasługuje. Zaczynał w niższych polskich ligach, potem ekstraklasa. Nie jest to naturalna droga dla zawodnika ze światowej czołówki, by przebijać się przez polskie kluby. Szanujemy Messiego, że przez 10 lat jest na najwyższym poziomie, ale sprawdźmy, gdzie Argentyńczyk znajdował się gdy dostawał pierwszą Złotą Piłkę, a gdzie był wówczas Lewandowski". Wiem powiesz, że to nagroda za poprzedni sezon a nie za cała karierę. Mimo wszystko uważam, że w tym gównianym plebiscycie Lewy jest zawsze pokrzywdzony i dlatego nie dziwię się, że nasz dziennikarz tak zagłosował.
Użytkownik usunięty
3 gru 2019 | 08:31
0
Jak widzisz Twój komentarz nie jest kontrargumentem w dyskusji, bo Iwański nie głosował na Lewandowskiego z powodu narodowości, ale przebytej kariery. Co wciąż i tak nie ma sensu, ale zostawmy to.
3 gru 2019 | 11:19
0
Piszesz o rzeczach absolutnie banalnych i oczywistych, dodatkowo ubierasz to w bardzo poprawne politycznie słowa, ale jeśli próbujesz kogoś do czegoś przekonać, nie uda ci się. Albo jesteś niepoprawnym optymistą, albo człowiekiem na tyle młodym, że rzeczywistość jeszcze nie odarła cię ze złudzeń o polakach.
Oni naprawdę byliby posikani z radości z tej ZP. Nawet gdyby Lewandowski wbiegła na scenę, wyrwał ją Messiemu z rąk i uciekł.
3 gru 2019 | 05:35
0
Czarny rasizm stał się faktem
3 gru 2019 | 07:25
0
A co to ma do rzeczy?
Użytkownik usunięty
3 gru 2019 | 08:11
0
Nic, ale gimbopatrioci lubią takie konstrukcje zawsze i wszędzie. Stąd zbiera plusy. Mógł w zasadzie napisać coś jeszcze o lewakach i Żydach.
3 gru 2019 | 01:55
0
A może niech każdy upoważniony głosuje jak chce i nie krytykujmy tego.
3 gru 2019 | 01:17
(Edytowany)
a ty gościu nie wiesz, że w top5 od 2009 roku (Samuel Eto'o na 5. miejscu; Barcelona zdobyła wtedy LM, Kameruńczyk strzelił w nim gola) nie było żadnego piłkarza z Afryki aż do wczoraj.. Azjatów tam brak, piłkarzy z Ameryki oprócz Messiego i Neymara w ostatnich latach też jak na lekarstwo. nikt się chyba nie dziwi, że wysoko byli Salah i Mane.
0
a ty gościu nie wiesz, że w top5 od 2009 roku (Samuel Eto'o na 5. miejscu; Barcelona zdobyła wtedy LM, Kameruńczyk strzelił gola w finale) nie było żadnego piłkarza z Afryki aż do wczoraj.. Azjatów tam brak, piłkarzy z Ameryki oprócz Messiego i Neymara w ostatnich latach też jak na lekarstwo. nikt się chyba nie dziwi, że wysoko byli Salah i Mane.
3 gru 2019 | 00:49
0
Oczywiscie, ze nie jest, bo ma się nijak do obiektywizmu.
3 gru 2019 | 00:12
0
dobry pomysł aby był zakaz głosowania na swojego rodaka tak jak na Eurowizji
3 gru 2019 | 01:44
0
Bez sensu zupełnie to ma być plebiscyt na najlepszego piłkarza ubiegłych 12 miesięcy a nie najlepszego piłkarza zza granicy. Bardziej zmienić to że głosują dziennikarze z całego świata z których połowa nie ogląda meczów i zna jedynie sławne nazwiska. Zamiast nich dać rzeczywistych ekspertów i będzie git.
3 gru 2019 | 02:35
0
Ok tylko wyobraz sobie jakby na takiej np Eurowizji na kandydatkę Rosji zagłosowali wszyscy rodacy...takie głosowanie jest obiektywne ponieważ nie faworyzujesz rodaka a wybierasz z reszty i na odwrót...wyobraź sobie że np jest ankieta na najlepszego kierowcę F1...daje sobie kuśkę uciachać że wygrałby Kubica po ciężkiej mobilizacji narodu :)) tak to mniej więcej by wyglądało
3 gru 2019 | 07:34
0
W przypadku Eurowizji to oni sami wprowadzili taką zasadę, a Polska i wiele innych krajów ją zaakceptowali, bo dlaczego nie ? A teraz szuka się dziury w całym, że ustawka, że tamto siamto xD. Żenada.
3 gru 2019 | 08:54
0
Rzeczywiście było kilka kontrowersji ale wydaje mi się że to ze względów innych niż ustawki po prostu ludzi złapało za serce jak usłyszeli piosenkę o wojnie i im mózg odjęło a innym razem w imię poprawności politycznej wybrali konczite kiełbasę...czy jak jej/jemu tam... Ogólnie nie doszukiwał bym się jakieś wałków po prostu 6 będzie lubiło Celine Dion a 10 Justina Biebera. Tak samo jak w piłce po czym przekłada się to na a wyniki ballona dor
3 gru 2019 | 11:12
0
Dlatego powinni głosować eksperci nie dziennikarze, znika problem z wygraną najpopularniejszych i znika problem z głosowaniem na swoich

Dwa Trzy bonusy na start, o łącznej wartości 1225 1260 PLN. Kod rejestracyjny: MEGABONUS

Zakład bez ryzyka 100 125 PLN + darmowy zakład za 20 PLN + bonus od pierwszej wpłaty 1000 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

Mateusz Borek poleca: Bukmacher ETOTO zamienia 100zł na 300zł

Newsy